משיכת כספים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • אייל

נשלח ע"יאייל 13:30, 1 ביוני 2015

כבר בערך כחצי שנה שאני מנסה למשוך את כספי הפנסיה (בסה"כ 3000 ש"ח). התקשרתי עשרות פעמים לחברת הפנסיה לצורך המשיכה. בכל פעם הם דורשים ממני לפנות למעסיק שלי לשעבר ולהמציא מסמך אחר... זו פשוט התעללות. מניתוח שלי מדובר בחוסר מקצועיות מוחלט של חברת הפנסיה, שכן, הליך שכזה יכול להיפתר תוך מקסימום שבוע (אם ממש רוצים). שאלתי היא באפשרותי לתבוע אותם על עוגמת הנפש? תודה.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

08:45, 2 ביוני 2015

הואיל, ומשפטית אפשר שיש למעסיק זכאות להחזרת כספים שהפקיד ברכיב הפיצוים בקרן הפנסיה, דורשות קרנות הפנסיה את אישור המעסיק לשחרור הכספים (בסיום עבודה בד"כ המעסיק מצייד את העובד במכתב שחרור כספים מהקופות). ולכן יש להמציא אישור כזה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.