פנסיית נכות - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • יוסי

נשלח ע"ייוסי 12:07, 16 ביולי 2015

אני מקבל ממבטחים פנסית נכות קיצבה כול חודש עבור 50 אחוזי נכות זמנית זה תאונת עבודה אובדן כושר עבודה המשך עכשיו בביטוח לאומי קבעו לי 41 אחוזי נכות רפואית ואני מקבל קיצבה כול חודש אפשר לקבל משתיי מקומות קיצבה זה אפשרי מבקש יעוץ תשובה תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

12:23, 16 ביולי 2015

בעיקרון, קרן הפנסיה מכירה בזכאות לפנסית נכות בגין תאונת עבודה המזכה בתשלום גמלת נכות מהביטוח הלאומי. אלא, שקרן הפנסיה מקזזת את ההפרש שבין 100% המשכורת הקובעת שממנה חישבו לך את פנסית הנכות בקרן לבין הגמלה שאת מקבל מביטוח לאומי והיא משלמת לך את ההפרש בלבד, ככל שקיים.

תגובה
  • 17:19, 16 ביולי 2015

הפרש של מה אני מקבל קיצבת נכות מביטוח לאומי ומהקרן בקרן מופיע גובה הכנסה עד 4300 ש ואני לו מגיע ל 100 אחוז אז זה אפשרי אני יכול לקבל פנסיית נכות מהקרן וקיצבת נכות מביטוח לאומ שתי הקצבאות מגיעות ל 80 אחוז בערך אז זה תקין תן לי תשובה תודה

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

08:10, 17 ביולי 2015

בכל מקרה החישוב הוא על פי קרן הפנסיה. אתה יכול לקבל גמלת נכות מהמוסד לביטוח לאומי ולצריך לפנות לקרן הפנסיה לקבלת פנסית נכות. הקרן, תקזז את ההפרש כאמור. ככל שלדבריך שתי הפנסיות ביחד לא מגיעות ל-100% משכורת קובעת לפנסית נכות, אז תוכל לקבל את שתיהן. בכל מקרה החישוב המדויק הוא על פי הנתונים שבקרן הפנסיה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.