מיסוי קופת"ג - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • גדי

    נשלח ע"יגדי 14:36, 18 באוגוסט 2015

    שלום רב, ברצוני לפתוח קופת"ג חדשה במעמד עצמאי ולהפקיד בה סכומים חד פעמיים. אני בן 55 בפנסיה מוקדמת שמהווה פנסיית גישור עד גיל 67. 1. האם אני זכאי לניכויים/זיכויים על הסכומים שאפקיד? 2. האם בגיל 60 אוכל לפדות את הכספים שהצטברו ללא מס כולל פטור ממס רווחי הון (יש לי פנסיה נוכחית ומובטחת מעל 6,000 ש"ח) בברכה,

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

    אבנר בן חיון,מנהל הפורום

    18:43, 20 באוגוסט 2015

    לשאלה הראשונה - ככל הנראה התשובה חיובית. ניתן לפנות למשווק הפנסיוני של החברה המנהלת של קופת הגמל לבדיקה של הערכת שיעור ההטבה. לשאלה השניה, משיכה של כספפים מקןפת גמל אפשרית רק כקצבה. יחד עם זאת הואיל וציינת שסכום הפנסיה הצפוי עולה על סכום הפנסיה המינימלית הנדרשת לצורך היוון קצבה בהתאם לסעיף 23 לחוק קופות הגמל, הרי שתוכל להוון את חלק הפנסיה החודשית העולה על הפנסיה המינימלית ולא יותר מהתקרה הקבועה (שהיא גבוהה יותר מהסכום שציינת) ולקבלו כסכום חד פעמי

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.