פנסית שאירים - תאריך קובע? - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • אריק

    נשלח ע"יאריק 17:17, 30 באוגוסט 2013

    1) אם אבי הקשיש נפטר ב 1/8 האם בחודש אוגוסט הוא מקבל פנסיה כרגיל? ופנסית השאירים לאמי הקשישה מתחילה מה 1/9 ? יש לי וויכוח על כך עם קרן הפנסיה, מישהו יכול להפנות אותי לחוק.. כי הם טוענים שכבר מאוגוסט עוברים לקבל שאירים ( כמובן כדי לחסוך לעצמם) תודה לעונים

    השב
  • 18:05, 2 בספטמבר 2013

    אריק שלום

    סעיף 16 (ב) לחוק הגנת השכר, התשי"ח-1958 קובע כי קצבה חודשית תשולם עם תו החודש בעדו היא משתלמת.

    בקשר למעבר מפנסיית זקנה לפנסית שאירים - יש את ההוראה הקבועה בענין זה בתקנון קרן הפנסיה.

    בהתאם להוראות אגף שוק ההון- תקנון הקרן מתפרסם באתר האינטרנט של הקרן.

    ככל שיש לך חילוקי דעות ע הקרן בעניין- הנך רשאי לפנות לממונה על תלונות הציבור של הקרן שפרטיו גם כן אמורים להיות מפורסמים באתר


    בברכת כתיבה וחתימה טובה לשנה טובה ומתוקה

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.