ניהול תיק הפנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • ר.מ

נשלח ע"יר.מ 14:30, 25 באוקטובר 2015

סוכנת הביטוח של המעסיק רשמה את עצמה, ללא ידיעתי ואו הסכמתי, כמנהלת הקרן שלי, כתוצאה אני מנועה מלבקש הקטנת עמלות, אני משלמת 6% על כל הפקדה ו 1/2% על כל הרווחים, כתוצאה , בשנה זו, אני מפסידה את הכסף הנומינלי שהפקדתי. הקרן שלי מפסידה את כספי. דרשתי מחברת הפנסיה לבטל את את ניהולה של סוכנת הביטוח, והתלוננתי שדברים נעשו מאחורי גבי, בלי רשותי. על כך הגיבה סוכנת הביטוח של המעסיק באיום כלפיי שהיא מפסיקה את הטיפול בהשבת הכסף שלי שנעלם. מדובר בהפקדת מעסיק לדצמבר 2014 שלא הגיעה ליעדה(???) המעסיק טוען ששילם אבל חברת הפנסיה טוענת שלא שילם. כתבתי אין ספור תלונות למפקח על הביטוח, אבל דבר לא מתקדם. כמה זמן על פי התקנות מותר לחברת הפנסיה לעכב בקשה שלי להרחקת סוכנת הביטוח מניהול התיק שלי? לשון אחר, תוך כמה זמן תשוב הקרן להיות בניהול שלי, על פי החוק?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

11:04, 26 באוקטובר 2015

שלום רב. 1. יש לך זכות להפסיק את הטיפול על ידי סוכנות הביטוח בכל עת. 2. ממילא הפסקת ייפוי הכוח על ידי סוכנות הביטוח מפסיקה גם את הטיפול שלה בך.

תגובה
  • 03:41, 27 באוקטובר 2015

תודה, אולם התשובה שלך לא ענתה לענייני, למה שאני מבקשת לברר.. אשאל אחרת , חברת הפנסיה טוענת שלא ניתן לי להגיש כל בקשה להקטנת עמלות, אלא כתום 14 ימי עסקים (כלומר שלשה שבועות) מאז שהודעתי על הרחקתה של סוכנת הביטוח. לי נראה שזה מצוץ מהאצבע. אגב, מעולם לא נתתי לסוכנת הביטוח יפוי כוח, לא חתימה ולא הסכמה אפילו בע"פ. הייתי בהלם כאשר התברר לי שיש לי סוכנת ביטוח על התיק מטעם המעסיק. אילו במסגרת רביצתה כמנהלת התיק שלי הייתה דואגת לי להקטנת העמלות, או עוקבת ובודקת עדכונים, היא לא עשתה דבר, רק כנראה הרוויחה ריביות..... כאשר דרשתי להרחיקה הודיעה לי שמשכך היא לא תטפל בהשבת כספיי מעסיק שנעלמו. מדובר בהפקדה חודשית שהמעסיק טוען ששילם עבורי, אבל היא לא הגיעה לייעדה, חברת הפנסיה טוענת שלא שילם, אבל המעסיק מציג המחאה שנפרעה על ידי החברה הפנסיונית... איך יוצאים מהסיפור הזה? אני חושבת על תביעה קטנה. מה דעתך? כוונתי לתבוע נניח את המעסיק ואת חברת הפנסיה באחת?

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

14:04, 27 באוקטובר 2015

לא הבנתי על מה התביעה הקטנה שאת מבקשת להגיש? לא רואה כאן כל עילה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.