מה הזכויות שלי אם אני גם עצמאי וגם שכיר בהפרשות? - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • שאלה

נשלח ע"ישאלה 07:57, 13 בנובמבר 2015

אם נניח אני שכיר שמרוויח שכר של 20 אלף ש"ח בחודש ומפריש בצורה מלאה על שכר זה דרך המעביד לקרן פנסיה וקרן השתלמות, האם אני יכול להוסיף הפקדות ולהנות מהטבת המס גם מעיסוקי השני בו אני עצמאי ומרוויח סכום דומה? עד איזה סכום והאם זה כדאי? תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

10:56, 15 בנובמבר 2015

בעקרון נתן לקבל הטבות מס הן על הפקדות כשכיר והן בהפקדות כעצמאי. מהשכר שעליו אתה מדבר מעבודתך כשכיר שגבינו אתה מפקיד הפקדות מלאות, נראה מיצית את התקרה - ביחס להפקדות כעצמאי. ממליץ לפנות לבעל רשיון פנסיוני לקבל יעוץ בענין זה (באופן פשוט- משווק פנסיוני בגוף במוסדי אליו שמנהל את המוצרים הפנסיוניים שלך)

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.