אי העברת כספים לקרן הפנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • עו"ד צעיר

נשלח ע"יעו"ד צעיר 11:01, 11 בדצמבר 2015

שלום, א. מעסיק שהחלתי לעבוד אצלו מנכה לי הפרשות פנסיה מהמשכרות. אולם, אני לא רואה את הכספים בקרן הפנסיה. תוך כמה זמן כספים אלו חייבים לעבור לקרן הפנסיה בפועל עפי החוק? ב. במידה ומעסיק קודם לא הפריש לי מלוא הכספים לפנסיה כמו שצריך. כיצד הוא נדרש להעביר לי את הכספים? חובה דרך הקרן פנסיה או ניתן בצ'ק? תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

10:50, 13 בדצמבר 2015

המעסיק מחויב להעביר את הרשימות יחד עם התשלומים לא יאוחר מ-7 ימי עסקים ממועד תשלום המשכורת ולא יאוחר מהיום ה-15 בחודש העוקב לחודש העבודה. את ההפקדות בגין התקופה שלא שולמה יש לשלם לקרן הפנסיה ורק אם אי אפשר (למשל אם חלפה שנת מס) אזי ניתן לשלם ישירות לעובד

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.