קרן פנסיה הצהרת בריאות - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • איילת

נשלח ע"יאיילת 15:50, 6 בינואר 2016

שלום , התחלתי לעבוד בגוף גדול ציבורי. ביקשתי להיכנס דרכם לקרן פנסיה ללא הצהרת בריאות. האם חברת הביטוח משתמשת בהצהרות בריאות שנתתי בעבר ולאו דווקא לתוכנית קרן פנסיה ? האם ביטוח נסיעות לחול שנעשה באמצעות קופת חולים מעביר מידע לחברת הביטוח איתו הוא משתף פעולה? יש לציין שלפני כארבע שנים הבראתי מסרטן

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

16:09, 6 בינואר 2016

איני מכיר את נוהלי העבודה בגופים המוסדיים. למיטב ידיעתי, קרנות פנסיה חדשות רשאיות לקבל, ללא חיתום פרטני, עובדים המועסקים אצל מעסיקים המצרפים את עובדיהם לקרן הפנסיה כברירת מחדל או בקבוצות העולות על מספר עמיתים (יש לבדוק זאת) שאז העובדים אינם נדרשים בחיתום פרטני כי ההנחה היא שלא מבוצעת 'אנטי סלקציה' (היינו, הערמה על קרן הפנסיה בצירוף של עובדים עם סיכון גבוה מהרגיל ללא חיתום) במצב של העברה של קבוצות עובדים גדולות. בעקרון אמורה להתקיים הפרדה בהצהרת הבריאות בין חברות שונות, אלא אם כן נוסח ההצהרה מכוון גם כלפי הגוף השני. יש לדעת כי בקרן פנסיה, הביטוח הוא הדדי, ולכן קיימת על קרן הפנסיה חובת הנאמנות כך אם הנושא מובא לידיעתה היא מחוייבת לערוך חיתום / החרגה ספיציפית בגין המקרה המתואר לענין ביטוח הנסיעות איני יודע להשיב. מן הסתם בגוף גדול כמתואר, יש בעלי ריון פנסיוני המלווים את העובדים ואולי כדאי להתייעץ עמם. מאחל לך בריאות איתנה ובהצלחה בהליך הביטוחי

תגובה
  • 15:01, 7 בינואר 2016

שלום-
    תודה.
    האם ייתכן שלאחר חמישה חודשים בהם מקום העבודה מעביר כספים לקרן הפנסיה , פתאום אני מקבלת שהקרן לא מבטחת אותי אובדן כושר עבודה ? לטענתה הגיעה אליה מידע בדבר מצב בריאותי. אני מזכירה שנרשמתי לקרן הפנסיה ללא הצהרת בריאות בגלל שאני עובדת בגוף גדול.

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

16:23, 10 בינואר 2016

יתכן והקרן קיבלה מידע לגבי מצבך הבריאותי וכאמור לנוכח חובת הנאמנות כלפי כלל העמיתים החליטה להחריג את הכיסוי הביטוחי. מציע שתפני לקבל מהקרן הבהרות בענין זה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.