פטור ממס מכספי פנסיה עקב נכות - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • איציק קרן

נשלח ע"יאיציק קרן 18:55, 13 בינואר 2016

יש לי אי כושר 100% ממוסד לביטוח לאומי ונכות לצמיתות 70%. אני מעוניין למשוך כספים מקרן פנסיה ופיצויים פיטורים. עד הפנסיה יש לי עוד שנים רבות. הודיעו לי שיש מס של 30% מכספים של הפנסיה (אם אני משחרר אותם עכשיו). השאלה-אם אני יכול לקבל פטור ממס עקב נכות ומה ההליך?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

19:37, 17 בינואר 2016

קרן פנסיה מעניקה כיסוי ביטוחי לתשלום פנסיה חודשית במקרה של נכות ככל שאירוע הנכות אירע בהיותך מבוטח פעיל בקרן. אם יש לך נכות בשיעור כזה יש ראשית לבדוק באם קיימת לך זכאות לפנסית נכות מהקרן והדבר האחרון שיש לעשות זה למשוך כספים מקרן הפנסיה בטרם תמצה ענין זה.

תגובה
  • 13:19, 18 בינואר 2016

הנכות לא עקב עבודה.ולא בגין תאונת עבודה. אבל אני בכל זאת מעוניין למשוך מקרן פנסיה.. האם מגיע לי פטור מ 30% מס ? (הנכות הי מביטוח לאומי) ומה אני צריך לעשות?

תגובה

14:27, 18 בינואר 2016

זה לא משנהמה הסיבה לנכות. היא יכולה להיות מכל דבר. על פי תקנון הקרן, עמית שאריע לו מקרה של נכות בעת היותו עמית פעיל- זכאי לפנסית נכות (ישנם תנאים באם למשל מדובר על אירוע נכות שאירע בשל מחלה הקודמת למועד ההצטרפות וטרם חלפה תקופת האכשרה או באם מדובר על תאונת עבודה (שאז יש קיזוז מהתגמולים שמשולמים מהמל"ל (אך עדין קיימת זכאות לנכות). מציע לך למצות את הבדיקה בענין זה.

תגובה
  • 16:02, 18 בינואר 2016

כש קיבלתי את הנכות לא הייתי מבוטח בשום קרן .ולא הייתי עמית פעיל לפני זה.

תגובה

08:59, 19 בינואר 2016

בעקרון, בהתאם לתקנות מס הכנסה קיימת אפשרות לפטור ממס בגין מצב נכות. יש לפנות לקרן הפנסיה בענין זה ולבקש ממנה את הפטור בגין המשיכה בשל המצב הבריאותי. סליחה שחוזר על הענין שוב אבל מציע למצות עד הסוף את הבדיקה באם יתכן וקיימת לך זכאות לפנסית נכות מהקרן. מציע שתעלה את הענין הזה כשאתה פונה אל הקרן

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.