משכורת בזמן מחלה קשה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • גילת

נשלח ע"יגילת 07:57, 23 בפברואר 2016

שלום לפני מס. חודשים חליתי בסרטן השד. לאחר שכחודשיים לקחתי משכורת על חשבון ימי החופש שלי הסתבר שאני יכולה לגבות מקרן הפנסיה שלי. מדור שכר בעבודה לא ידע אותי,באינטרנט בכל מיני פורומים זה גם תחום מעט ניסתר. מהם היתרונות והחסרונות בקבלת המשכורת ממקום העבודה לעומת קרן הפנסיה? האם בעבודה היו צריכים לעדכן אותי באפשרות זו?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

09:43, 23 בפברואר 2016

גילת שלום. ראשית רפואה שלמה. שימי לב. את מבלבלת מושגים וחשוב שהדברים יהיו ברורים. את חברה בקרן פנסיה. בקרן הפנסיה, מלבד חיסכון לקבלת פנסית זקנה בגיל פרישה, יש לך גם כיסויים ביטוחיים. הכיסוי הביטוחי הראשון הוא לנכות. ההגדרה של נכות קבועה בתקנון הקרן. בעקרון - נכה הוא מי שאיבד את כושרו לעבוד בעבודתו או בעבודה מתאימה אחרת לפי השכלתו וניסיונו לתקופה העולה על 3 חודשים רצופים. ככל שהמחלה גרמה למצב כזה ואת היית בסטטוס של עמית / מבוטח פעיל במועד המחלה והנכות ונגרמה לך אי יכולת לעבודה לתקופה של 3 חודשים את זכאית לכאורה לפנסית נכות מהקרן. זאת למשך כל התקופה שתוכרי כנכה. גובה הפנסיה הינה שיעור הכיסוי הביטוחי החל עליך (ככלל כיום עד 75%) מתוך המשכורת הקובעת לפנסית נכות ושאירים (ככלל המשכורת הממוצעת שממנה הפקידו לך דמי גמולים לקרן). חשוב שתדעי את זה ותוכלי לנצל את הזכאות שלך לפנסית נכות מהקרן. מציע לך לקבל ייעוץ פנסיוני ממשווק פנסיוני / יועץ פנסיוני מוסמך. ניתן לפנות גם אל קרן הפנסיה בענין זה על מנת שידריכו אותך. תוכלי למצוא הכוונה ראשונית גם באתר האינטרנט של קרן הפנסיה שמסביר מה זכות ומה התנאים לקבלת פנסית נכות ואיך עושים את זה בפועל. בהצלחה ובעיקר רפואה שלמה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.