זכויות בקרן פנסיה ותיקה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • דליה

  נשלח ע"ידליה 10:51, 3 במרץ 2016

  אני חברה כבר 25 שנה בקרן פנסיה ותיקה. ב-8 השנים הראשונות לחברותי עבדתי כשכירה והרווחתי משכורת כממוצע במשק. אחרי כן, במשך 17 שנים גידלתי את ילדי וכמעט לא עבדתי. כדי לשמור על הזכויות שילמתי באופן עצמאי את התשלום המינימלי האפשרי (שמקביל לביטוח משכורת בגובה 1500 ש"ח). לאחרונה התחלתי לעבוד כשכירה, אני מרוויחה כ-5000 ש"ח וביקשתי ממקום העבודה להמשיך להפקיד לקרן הותיקה. קיבלתי חוזה לחתימה לפיו אני יכולה לבטח בקרן הותיקה סכום של 2325 ש"ח בלבד. אם אעשה כן תהיה לי בסופו של דבר פנסיה מאד נמוכה. האם הקרן צודקת או שזכותי לבטח את מלוא השכר? אם הקרן צודקת, מה אני אמורה לעשות עם יתרת השכר שלא מבוטח?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  17:52, 20 במרץ 2016

  הזכויות בקרן פנסיה נקבעות על פי תקנון הקרן. ראי לשאלה הנשאלת את ההוראות הקבועות בתקנה 2.ב. בתקנון האחיד (מפורסם באתר עמיתים), שם נקבע כי המשכורת המבוטחת של המבוטח בשל חודש המשכת הביטוח לא תעלה על ממוצע משכורות מבוטחות וראי הגדרת המונח "ממוצע משכרות מבוטחות". לגבי יתרת השכר יתכן והפתרון הוא לבטח אותו בקרן פנסיה חדשה. יש לפנות לקבלת יעוץ פנסיוני פרטני על בסיס הנתונים העובד,יים המלאים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.