האם ניתן להעביר קופת גמל בין חברות מבלי לפגוע ביכולת המשיכה (הופקדו כספים עד שנת 2005)? - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • נדב

    נשלח ע"ינדב 14:19, 2 ביולי 2016

    ההורים פתחו לי 3 קופות גמל שנחסכו בהם יחדיו כמאתיים אלף ש"ח (2 קופות בפסגות ואחת במיטב ד"ש), כל הכספים הופקדו עד שנת 2005. היום אני בן 27 ומתכוון להשתמש בכסף בעוד כ-7 שנים לקניית דירה. חשבתי לאחד את הקופות ולעבור למסלול עם גורם מנייתי גבוה יותר. 1)האם אני יכול לאחד את הקופות? 2)האם אני יכול להעביר את הקופות לחברה אחרת? *אני מפחד שאם אני יבצע תזוזות ינעלו לי את הכספים ורק בגיל 60 אוכל למשוך אותם... 3)אם למישהו יש עצות אחרות אשמח לקרוא.

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

    עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

    11:31, 4 ביולי 2016

    שלום, בהתאם לסעיף 3(א)(1) לתקנות הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל) (העברת כספים בין קופות גמל), תשס"ח-2008, ניתן להעביר כספים מקופת גמל לתגמולים לקופת גמל אחרת לתגמולים. סעיף 9 (א) לתקנות אלה - קובע כי איחוד חשבונות של עמית בקופת גמל לתגמולים על ידי קבלת כספים שהועברו מחשבון העמית בקופת גמל לתגמולים אחרת או מחשבון אחר באותה קופה, לגבי תשלומים בשל עמית עצמאי שהופקדו לקופה לפני יום א' בטבת התשס"ו (1 בינואר 2006), יבוצע רק אם במועד האיחוד העמית היה זכאי למשוך את הכספים בפטור ממס, בכל אחד מן החשבונות שאוחדו. כלומר, אם במועד האיחוד המבוקש הקופות הינן נזילות, ניתן יהיה לאחד את החשבונות בקופה אחת. יחד עם זאת על מנת לוודא את האמור בפועל, יש לקבל הדרכה וייעוץ פנסיוני בידי בעל רשיון משווק /יועץ פנסיוני (משווק פנסיוני יכול להיות גם בגוף המוסדי אליו את ה מבקש לאחד את החשבונות). בהצלחה

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.