אפוטרופא לדין שמונתה ע"י ביהמ"ש - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
  • מירי

נשלח ע"ימירי 08:52, 24 בנובמבר 2014

שלום נורית,לאימי מונתה לפני שנתיים אפורופא לדין,שהייתה אמורה לתבוע את חובותיהם של אחיי כלפי אימי,מדובר במאות אלפי ₪.היא לא עשתה כן,וגם עשתה קירקס מביה"מש,וממני[אני האפוטרופסית] ,שכביכול אני לא בסדר,למרות שנתתי לה עשרות פעמים פריטות שטענה שהעבירה לאפוטרופוס הכללי ולא עשתה כך.אני נוסף לתפקידי טיפלתי באימי שהיא סיעודית מורכבת 168%נכות.ללא שכר.אימי הלכה לעולמה לצערי.לפני כן עשיתי לבדי תביעה לסעד אופרטיבי והכנסתי לביהמ"ש.לפני יומיים קיבלתי שוב מהאפוטרופא לדין ,מכתב שאני חייבת דיווח לשנתיים,בהן לאימי לא הייתה הכנסה כלל ?האם תפקידה של האפוטרופא לדין לא מסתיים עם מותה של אימי.בפרט שגרמה נזקים כאלו. .

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

נורית פיש,מנהל הפורום

12:10, 25 בנובמבר 2014

מירי
    אם האפוטרופא מונתה רק לצורך הליך משפטי מסויים, עם פטירת אמך תם תפקידה. את צריכה לפנות לבית המשפט בבקשה לשחררה. אם את יורשת של אימך את יכולה להמשיך את התביעה שיש לך כלפי אחייך שכן, כיורשת שלה את בנעליה. מעבר לכך אכן יש להגיש דיווח ולבקש שחרורך מתפקידך.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.