בירורים לגבי חשבון החסוי - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
  • אביבית

נשלח ע"יאביבית 21:31, 13 בדצמבר 2014

שלום רב לחסוי המאושפז בבית אבות ושאני אפוטרופוס שלו, קיים חשבון בנק ואני שותפה לו . האם צריך לרשום הערה בחשבון זה? כמו כן פתחתי חשבון אפוטרופוסות. האם צריך להעביר את כל הכספים מהחשבון הקיים לחשבון האפוטרופוסות כולל חסכונות וניירות ערך? האם ניתן למשוך מזומנים מחשבון האפוטרופוס לצורך כלכלה של בת הזוג של החסוי שנמצאת בבית? עד כה הוצאתי כספים מכספי שלי בעבור שכר טירחת עורכי דין בתיק האפוטרופוסות. האם אני יכולה למשוך אלי חזרה את הכספים הללו מחשבון האפוטרופוס? תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

נורית פיש,מנהל הפורום

08:46, 14 בדצמבר 2014

אביבית
    יש צורך לפתוח חשבון רק על שם החסוי באמצעותך . באשר להוצאות עבור בת הזוג אם אין להם חשבון משותף יש צורך לקבל אישור בית משפט להעברת הכספים לבת הזוג כל זאת כמובן אם כך התנהל החסוי גם בעבר ו7נהג לפרנס את בת זוגו. כך גם לגבי הוצאות משפטיות מקובל לבקש אישור בית משפט לביצוע תשלומים. כדאי לברר באפוטרופוס הכללי מהם התשלומים שניתן לבצע בלי אישור, בעיקר תשלומים שוטפים עבור צרכי החסוי ומהם התשלומים שצריך לקבל אישור בית משפט לביצועם. מכל מקום, אסור לנהל חשבון משותף עם החסוי . אם מתנהל חשבון כזה כדאי וצריך לפצלו בין החסוי לבין השותף לחשבון .

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.