הפקדת צ'ק בחשבון הפרטי של האפוטרופוס - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
  • עופר

נשלח ע"יעופר 18:37, 15 במרץ 2015

שלום אחי נמצא בבית לוינשטיין ללא הכרה אחרי ארוע אסכמי . אני כרגע אפוטרופוס זמני שלו . אני יכול לקבל פרטים על חשבון הבנק שלו - אבל לא להוציא כספים - כי יש לו משכנתא ואין לו משכורת נכנסת כרגע . אנחנו כרגע בתביעות ביטוחים שלו וביטוח לאומי . קיבלתי צק אחד מחברת ביטוח על שמו - ורשום בקטן את השם שלי כאפוטרופוס זמני לשנה אם תאריך מסוים . השאלה איך אני יכול להפקיד אותו בחשבון שלי -שיהיה לי כסף זמין לעתיד הקרוב שאני לא יודע מה יהיה איתו .

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

09:25, 16 במרץ 2015

עופר יקר
    אני מבינה שאתם מתמודדים עם מצב לא פשוט וגם קשיים כלכליים עד שיתחילו להגיע כספי הביטוחים מצד אחד . מצד שני , יש חובה לנהל את כספי החסוי בנפרד מכספים פרטיים שלך. אתה צריך לפנות לבנק ולהעביר על סמך צו המינוי את חשבונו של אחיך על שמך עבורו . לקבל יתרה ליום המינוי ולשים לב שכל הוצאה כספית מהחשבון תהיה מגובה בקבלה. אני מציעה לך להכנס לאתר של האפוטרופוס הכללי ולעיין בתקנות על מנת שלא לעשות טעויות.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.