נסיעה לחו"ל - פורום אפוטרופסות

 • Hemed Rabin נשלח ע"יHemed Rabin 19:00, 18 באפריל 2015

  האם זה חוקי לקחת חסוי לטיול אם אני אפ' גוף או אם לחסוי יש אפ' מטעם המדינה? אבא שלי אחרי שבץ ואינו זקוק לטיפול רפואי, הוא רגיל לטוס לכל העולם ונאמר לי שאסור לי, האמנם?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  10:11, 19 באפריל 2015

  אביך עבר שבץ מוחי ורשאי לנסוע לחו"ל כל עוד מצבו הרפואי מאפשר לו זאת. אני לא ידועת מי אמר לך שאסור . אך אם יש מחלוקת ויש לך חשש שמישהו עלול לבוא אליך בטענות , הייתי ממליצה רק ליתר בטחון להצטייד באישור רפואי המאשר כי מצבו מאפשר נסיעה לחו"ל. אם יש צורך בחתימות שהוא אינו מסוגל לחתום תצטרך לקבל אישור מבית המשפט בתיק האפוטרופסות. הערה: אם יש שיפור ניכר במצבו של אביך והוא מסוגל לטפל בעצמו אולי זו ההזדמנות להגיש בקשה לביטול האפוטרופסות . כמובן מה שחשוב הוא מצבו ורצונו. יש אנשים שברגע שיש שיפור במצבם לא מעוניינים שחייהם יתנהלו על ידי אפוטרופוס . מקוה שאביך יהנה משהותו בחו"ל ואני מאמינה שאתה חושב על טובתו ורווחתו וחוויות טובות עבור.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 25/10/16. עמכם הסליחה.

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.