שאלה בנוגע לאפוטרופוס של גוף - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
  • רונית

נשלח ע"ירונית 22:20, 22 במאי 2013

האם כאשת טיפול, עלי לדווח לאפטוטרופוסים של גוף של בחורה בת 34, נפגעת נפש, שהיתה בעברה קורבן של התעללויות מיניות ואונסים, ששיתפה אותי על החלטתה לקיים יחסי מין עם אדם זר? היא נחרצת בכך שלא אספר לאפוטורפוסים ונראה לי שיש לכבד את בקשתה. מצד שני אני חוששת לשלומה, ותוהה האם יחסי מין כלולים באפוטרופוס של גוף. אשמח לכל הכוונה, העניין דחוף. תודה.

השב
  • 13:54, 27 במאי 2013

רונית שלום רב,

מהמעט שהבנתי משאלתך, עולה כי לא מדובר בשאלה הקשורה באופן ישיר לעניין האפוטרופסות אלא יותר לחובתך, הן חוקית והן מוסרית, כאשת טיפול, לדווח על מידע בו תלוי שלום המטופלת.
    חסר לי פרטים כגון מהן הסיבות המדויקות שהובילו למינוי האפוטרופוס, וכדו' ע"מ לענות לשאלתך באופן מלא.
    עם זאת, סביר להניח שאם את חשה כי מדובר בשלום המטופלת ובמידע העלול לסכן אותה במידה ולא יימסר, מן הראוי כי אכן תפני לאנשים האחראים עליה.

שיהיה לך בהצלחה,

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.