פתיחת תיק ודווח הכנסות באיחור - פורום עבירות מס כלכליות

שאלה חדשה
  • מירי ביטון

נשלח ע"ימירי ביטון 16:36, 23 באפריל 2015

היי, הייתי מובטלת וניסיתי לתת שירות לחברות בטיפולים שאני יודעת לתת, לא היה לי פנקס קבלות אבל אחרי כמה שבועות ניגשתי לרואה חשבון שפתח לי את התיקים של עוסקת פטורה לתאריך הנכון של תחילת העבודה. הוא הציע שנרשום את כל הקבלות לסוף החודש כי לא היה לי תאריכים מדוייקים של העבודות. אין לי כוונה להעלים אפילו שקל ורשמתי את כל ההכנסות בפנקס הקבלות לפי איך שהוא הציע. כמה אני בבעיה עכשיו ומה הכי גרוע שיכול לקרות ? לא מדובר ביותר מכמה אלפי ש״ח בודדים שכאמור גם ידווחו בדוח השנתי ! אני מוטרדת והדבר מונע ממני לתפקד. תודה לך.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד איתי ברכה

עו"ד איתי ברכה,מנהל הפורום

19:30, 30 באפריל 2015

שלום וברכה!

בנסיבות המתוארות הפרון אותו הציע רואה החשבון אפשריים בדיעבד, כך שאת יכולה להיות רגועה. כל עוד אינך מעלימה מס ומשלמת את המס והמע"מ על הכנסות אלו את יכולה להיות רגועה.

חשוב מכאן והלאה להקפיד כמובן על רישום מדוייק.

תגובה

עבירות המס (עבירות לפי חוק מע"מ, פקודת מס הכנסה ועוד) מוגדרות כעבירות "צווארון לבן".
בית-המשפט העליון קבע, לא אחת, כי המדובר בעבירות המהוות "מכת מדינה" ו- "ספורט לאומי" שיש למגרן ולהוקיען בתוקף שכן פגיעה בקופת המדינה שוות ערך (אם לא יותר) לפגיעה ישירה בכיסו של כל אחד מאזרחי המדינה- גזל וגניבה של ממש.
מדיניות הענישה הנוהגת בבתי-המשפט בישראל הינה כי העונש ההולם והראוי לנאשמים שהורשעו בעבירות מס, גם בעבירות "טכניות" כדוגמת אי-הגשת דוחות חודשיים למע"מ הינו עונש מאסר מאחורי סורג ובריח לצד קנס כספי משמעותי, קל וחומר עת עסקינן בעבירות מס "מהותיות" כדוגמת ניכוי חשבוניות פיקטיביות במסגרת הדיווחים החודשיים.
לא פעם, המדובר בנאשמים (בעלי חברות, עוסקים מורשים, מנהלים פעילים ומעורבים אחרים) שזוהי להם ההסתבכות הראשונה בפלילים, הסתבכות שעלולה לשבש את כל מהלך חייהם האישיים והעסקיים.
מטרתו של הפורום הינו לתת מענה לשאלות הפונים בכל הנוגע לפן הפלילי בתחום המיסים, החל משלב הביקורת וההזמנה לחקירה ועד לשלב ניהול ההליך אל מול רשויות המס ובתי-המשפט.
ייצוג על ידי עורך-דין בקיא בתחום עבירות המס מחויב המציאות וחשוב מעין כמותו.