לפני חתימה על הסכם הורות משותפת - פורום הסכמי הורות

שאלה חדשה
  • דינה

נשלח ע"ידינה 11:15, 11 במרץ 2013

שלום יצרתי קשר עם גבר שהכרתי כשמטרה שעליה סיכמנו שנינו היא שנביא יחד ילד אבל הוא לא מוכן למחויבות של גידול הילד ומעורבות מלאה בחייו. הוא רוצה שאת ההסכם נחתום במסמך שיהיה קביל בבית משפט. הוא אמר שהוא מוכן לתמוך כלכלית בגידול הילד ולראות אותו מדי פעם אבל לא רוצה מחויבות של משמורת חלקית וכו'. אני מסכימה למה שהוא רוצה אבל מפחדת מה יהיה אם אשנה את דעתי אחרי שהילד יוולד ואני כן ארצה שאביו יהיה מעורב בחייו. האם תהיה לי אפשרות לחזור בי מההסכם או להוסיף סעיף כזה בהסכם?

השב
  • 14:58, 12 במרץ 2013

שלום רב,
    הכוונה בעריכת הסכם היא להבטיח את קיום הסכמות הצדדים בחוזה מחייב.
    אם ישתנו הנסיבות בעתיד ולא תהיה לגבי האפשרות הזאת התייחסות בהסכם יהיה אפשר לנהל משא ומתן ואף לעגן אותו בחוזה נוסף או נספח להסכם.
    בכל אופן על הצדדים לקחת בחשבון שההסכמות עליהן חתמו יחייבו אותם מרגע החתימה ואילך.
    בברכה
    זהר רון
    עורכת- דין, גבעתיים.

תגובה
מנהל הפורום:עורך דין קרני שלו

מנהל הפורום: עורך דין קרני שלו

חבר בלשכת עורכי הדין משנת 2009, בעל תואר שני במשפטים מאוניברסיטת ת”א, מגשר ובורר מטעם לשכת עורכי הדי
למידע נוסף

053-9374136 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בהורות משותפת ובהסכמי חיים משותפים.
כיום אנשים רבים מעוניינים להפוך להורים מבלי להינשא מסיבות רבות ולכן קיים מודל חדשני של הורות משותפת המוסדרת על ידי הסכם. מדובר בהורים אשר אינם בני זוג אך החליטו להביא לעולם ילד במשותף ולגדלו במודל של משמורת משותפת או אחרת.