לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
נתי

תשלום מזונות והוצאות מדור - הורות משותפת

שלום רב אני בתהליך של הורות משותפת עם זוג גייז שמעוניינים במשמורת משותפת ויש לנו הסכם שזוג גייז עשה ואנחנו בדיוק עוברים עליו. אנחנו נוטים להסכים שהילד ישאר אצלי בשנה הראשונה פלוס מינוס עד שיגמל מהנקה ואז יוכל ללון בביתם. בנוגע למזונות הוא מעדיף שנפתח חשבון משותף שכל אחד ישים בו סכום כסף וזה יהיה להוצאות הילד (אני פחות אוהבת את הרעיון האמת) השאלה שלי היא, האם מבחינה חוקית הוא פטור מתשלום מזונות והוצאות מדור בגלל זה? אשמח לכל עזרה בנושא תודה רבה ענת

item.Author מנהל הפורום עורך דין קרני שלו

היי ענת, ראשית אני מברך אותך על הצעד ומאחל לך המון המון בהצלחה. הסכם הורות משותפת ניתן לעצב אותו לפי רצון הצדדים וליצור שם כל מנגנון שיטיב עם הקטין. משמורת משותפת זהו צעד מנגנון בו נטל גידול הקטין מתחלק שווה בשווה אצל הצדדים. אני מאמין שהאב הביולוגי הוא יהודי ומשכך חל עליו הדין העברי ועליו לשאת במזונות הקטין. יחד עם זאת, ככל שיש משמורת משותפת הרי שיש הפחתה במזונות הקטין. חשוב מאוד לעשות הסכם שיהיה תפור למידותיכם וזה שאתם מתלבשים על הסכם של אנשים אחרים - זהו צעד לא אחראי. לכל אחד יש רצונות ויש את הדרך שבו הוא רואה לנכון לגדל את הקטין. הסכם הורות כולל 10 עמודים לפחות ובו חייבים לתת מענה ולהקיף כל עניין שעתיד להתעורר במרוצת השנים. תרגישי בנוח ליצור קשר עימי בכל שאלה כך שאבין את כל התמונה ואוכל לתת לך תשובות מדוייקות יותר. שיהיה המון בהצלחה, קרני.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום הסכמי הורות