תביעת תאגיד מים - פורום תביעות קטנות

שאלה חדשה
  • שלום

נשלח ע"ישלום 03:28, 3 במרץ 2013

השכרתי דירה חוזה השכירות הסתיים והשוכר סירב לפנות את הדירה ולא שילם דמי שכירות מכיון שחשבון המים נשאר על שמי והשוכר הותיר חוב שילמתי את החוב ובקשתי לנתק את המים מכיון שאני הצרכן הרשום בתאגיד אך התאגיד התחמק וסירב למרות שהיועץ המשפטי של התאגיד אישר את הניתוק כעת התאגיד דורש ממני תשלום עבור התקופה האחרונה האם אני יכול לתבוע מהתאגיד את הכסף עקב כך שהצהרתי ושלחתי מכתב שאני לא מסכים שימשיכו לספק מים וכן פיצוי על דמי השכירות שלא שולמו מכיון שאילו היה התאגיד מנתק את המים כנדרש השוכרים היו עוזבים את הדירה

השב
  • 16:18, 3 במרץ 2013

שלום ותודה על פנייתך.
    ככלל, אין לפעול על דרך של דין עצמי (ניתוק מים, חשמל וכד')
    בכל מקרה אמליץ לך לפנות ולבדוק כיצד הדבר הוסדר בהוראות ההסכם בינך לבין השוכר.
    ככל שבתאגיד המים הובטח לך א' ונעשה ב' נוצרה עילת תביעה כנגדם, אך הדבר תלוי בהוראות ההסכם בינך לבין השוכר והאם אכן לתאגיד היה מותר לפעול בהתאם לבקשתך.

תגובה
בתי המשפט לתביעות קטנות נועדו לבירורן של תביעות כספיות בסכומים נמוכים יחסית, באופן מהיר ופשוט.  בפורום נשיב על שאלותיכם בענייני תביעות קטנות, התנאים להגשת וניהול תביעה קטנה, סכומי התביעה, עילות התביעה הנידונות במסגרת בית המשפט לתביעות קטנות, וכן, עניינים מרכזיים בתביעות קטנות, כגון, צרכנות, שירותים, סוגי התקשרויות וסוגי עסקאות, ביטול עסקאות, סכסוכים  וכיו"ב.