התיישנות ? - פורום תביעות קטנות

שאלה חדשה
  • אמיר

    נשלח ע"יאמיר 21:15, 21 במאי 2014

    שלום רב. חבר עזר לי כספית לפני 19 שנה, ללא כל הסכם. מאז לא ביקש אף פעם שאחזיר לו כסף. לפני שנה מיוזמתי הצעתי להחזיר את הכסף אבל אז החבר ביקש גם הצמדה וריבית. נפגעתי וניתקתי קשר. הוא הגיש תביעה קטנה כאשר הוא מסתמך על כך שהסכמתי להחזיר לו כסף (במסרונים שהוחלפו בינינו). האם אפשר שלמרות ההתיישנות הוא יזכה בתביעה בגלל שהסכמתי לפני שנה? אם כן, האם אאלץ גם להוסיף הצמדה וריבית? תודה רבה.

    השב
  • 08:48, 26 במאי 2014

    אמיר שלום ותודה על פנייתך.
    התיישנות היא טענה שעליך להעלות בהזדמנות הראשונה.
    לשאלתך, בהתאם להוראת סעיף 9 לחוק ההתיישנות:
    9. הודאה בקיום זכות
    " הודה הנתבע, בכתב או בפני בית-משפט, בין בתוך תקופת ההתיישנות ובין לאחריה, בקיום זכות התובע, תתחיל תקופת ההתיישנות מיום ההודאה; ומעשה שיש בו משום ביצוע מקצת הזכות, דינו כהודאה לענין סעיף זה. בסעיף זה, "הודאה" - למעט הודאה שהיה עמה טיעון התיישנות".

    בהצלחה,
    משרד עו"ד רענן בשן

    תגובה
בתי המשפט לתביעות קטנות נועדו לבירורן של תביעות כספיות בסכומים נמוכים יחסית, באופן מהיר ופשוט.  בפורום נשיב על שאלותיכם בענייני תביעות קטנות, התנאים להגשת וניהול תביעה קטנה, סכומי התביעה, עילות התביעה הנידונות במסגרת בית המשפט לתביעות קטנות, וכן, עניינים מרכזיים בתביעות קטנות, כגון, צרכנות, שירותים, סוגי התקשרויות וסוגי עסקאות, ביטול עסקאות, סכסוכים  וכיו"ב.