איך תובעים על הודעת ספאם ב-SMS ? - פורום תביעות קטנות

שאלה חדשה
 • שחר

  נשלח ע"ישחר 04:25, 17 באוגוסט 2014

  שלום, אני מקבל מספר הודעות ספאם ממספר טלפון מסוים לאחר שביקשתי להפסיק ובמקביל התקשרתי לאותו מספר ובקשתי שימחקו אותי מהרשימה. ההודעות ממשיכות. השאלה את מי אני תובע במצב כזה? יש לי רק את מספר הטלפון ללא פרטים אישיים של בעל הקו. מה עושים ?

  השב
 • 23:42, 17 באוגוסט 2014

  קודם כל, כדי שניתן יהיה לתבוע, הספאם צריך להיות שיווקי, כלומר לעודד אותך להוציא כסף על משהו. אם הם לא נותנים שום פרטים, גם לא בטלפון כשאתה מתקשר להתעניין, קשה להבין איך הם מתכוונים למכור לך משהו. בכל מקרה, כדי לתבוע, אתה צריך למצוא לפחות את הפרטים המינימליים, כמו שם וכתובת ( כדי שניתן יהיה להמציא תביעה), ורצוי גם ת״ז. אגב, אם הם ניסו לשווק מוצר של מישהו אחר, אפשר לתבוע גם את אותו מישהו.

  תגובה
 • 14:20, 3 בספטמבר 2014

  לאחרונה קיבלתי כ 12 הודעות סמס ממספרים דומים שרק הספרה האחרונה שלהם מתחלפת. צלצלתי למספרים האלה והם לא מחוברים . בסמסים האלה הם מפרסמים נסיעות לחו"ל, לימודים בשוק ההון ועוד כמה דברים ונותנים לי אופציה אך ורק להשיב "כן" כדי לשמוע פרטים.האם מותר לי להשיב "כן" לאחד מהם כדי שיחזרו אליי בכדי שאוכל למצוא את זהותם ????

  תגובה
בתי המשפט לתביעות קטנות נועדו לבירורן של תביעות כספיות בסכומים נמוכים יחסית, באופן מהיר ופשוט.  בפורום נשיב על שאלותיכם בענייני תביעות קטנות, התנאים להגשת וניהול תביעה קטנה, סכומי התביעה, עילות התביעה הנידונות במסגרת בית המשפט לתביעות קטנות, וכן, עניינים מרכזיים בתביעות קטנות, כגון, צרכנות, שירותים, סוגי התקשרויות וסוגי עסקאות, ביטול עסקאות, סכסוכים  וכיו"ב.