תביעה של משרד השיכון - פורום תביעות קטנות

שאלה חדשה
  • אבי

נשלח ע"יאבי 11:45, 25 באפריל 2013

תבעתי את משרד השיכון לדבי הבניין שלי שנבנה לא בצורה תיקנית ע"י משרד השיכון. ביקשתי ממהנדס העיר שיתן לי פרטים לגבי הליקויים ( שעליהם הוא סיפר לי בעצמו לפני כמה שנים) אבל הוא אמר לי שזה מידע פנימי של העירייה. המשפט שלי יהיה רק בספטמבר ואיך אני אשיג את הראיות שמהנדס העיר לא רוצה לתת לי ?

השב
  • 13:03, 8 במאי 2013

שלום אבי ותודה על פנייתך.
    נראה כי הנך בעל עניין בתיק ולא ברור אם מתקיימת מניעה כנה להעברת המידע לרשותך.
    יש לפנות באופן רשמי למהנדס העיר ובהתאם לחוק חופש המידע עליו להשיב לך בכתב בין אם בכוונתו להיעתר לבקשתך ובין אם לאו.
    בנוסף, במסגרת ההליך המשפטי הנך רשאי לפנות לבית המשפט בבקשה מתאימה להנפקת צו המורה למהנדס העיר להעביר לרשותך את המידע המבוקש, ככל ואין מניעה מוצדקת.

תגובה
בתי המשפט לתביעות קטנות נועדו לבירורן של תביעות כספיות בסכומים נמוכים יחסית, באופן מהיר ופשוט.  בפורום נשיב על שאלותיכם בענייני תביעות קטנות, התנאים להגשת וניהול תביעה קטנה, סכומי התביעה, עילות התביעה הנידונות במסגרת בית המשפט לתביעות קטנות, וכן, עניינים מרכזיים בתביעות קטנות, כגון, צרכנות, שירותים, סוגי התקשרויות וסוגי עסקאות, ביטול עסקאות, סכסוכים  וכיו"ב.