רכישת ספה שמתעכבת - פורום תביעות קטנות

שאלה חדשה
  • צחי

נשלח ע"יצחי 15:00, 29 במאי 2013

שלום רכשתי ספה לפני חודשיים זמן האספקה שהבטיחו לי היה שבועיים . הספה הגיעה אחרי חודש בצבע הלא נכון . לאחר ויכוח עם החנות לקחו את הסלון והבטיחו לי שאחרי שבועיים יגיע סלון חדש . היום עברו כבר חודשיים מהיום שקניתי את הסלון .החנות שוב אומרת לי שבוע הבא . תאמת אני לא מאמין להם. האם אני יכול לבקש את כספי בחזרה ? האם אני יכול לתבוע אותם בבית משפט לתביעות קטנות במטרה להשיב את כספי ואולי פיצוי ? תודה לעוזרים !!!!!

השב
  • 09:43, 30 במאי 2013

שלום צחי ותודה על פנייתך.
    יש לפנות לבית העסק במכתב דרישה חד משמעי לספק את הספה לאלתר ולפצות אותך על האיחור הרב שנוצר באספקתה או לחילופין לבטל את העיסקה ולהשיב לך את כספך תוך מתן פיצוי הולם.
    ראה תשובותיי לפונים הקודמים בעניין איחור באספקה ועיין בסעיף 31א לחוק הגנת הצרכן בעניין פיצויים לדוגמה, לפיו בית המשפט רשאי לפסוק, פיצויים שאינם תלויים בנזק בסך עד 10,000 ש"ח.

תגובה
בתי המשפט לתביעות קטנות נועדו לבירורן של תביעות כספיות בסכומים נמוכים יחסית, באופן מהיר ופשוט.  בפורום נשיב על שאלותיכם בענייני תביעות קטנות, התנאים להגשת וניהול תביעה קטנה, סכומי התביעה, עילות התביעה הנידונות במסגרת בית המשפט לתביעות קטנות, וכן, עניינים מרכזיים בתביעות קטנות, כגון, צרכנות, שירותים, סוגי התקשרויות וסוגי עסקאות, ביטול עסקאות, סכסוכים  וכיו"ב.