רשלנות של רופא נורולוג - פורום רשלנות רפואית בקופות ובתי חולים

שאלה חדשה
 • נופר

  נשלח ע"ינופר 15:10, 30 בינואר 2013

  יש לי חברה שסובלת 14 שנה במחלת אפילפסיה .. והייתה כמובן מטופלת אצל אותו נורולג שנים . ב7 חודשים האחרונים הוא שינה לה כדורים ועלה לה בכמויות היא עדין הייתה מקבלת התקפים אישפזו אותה לבדוק מה קורה פה? גילו שהנורולג פישל..הגזים..בכמויות הכדורים והנזק נעשה שזה אומר:יתמכרות לתרופאה\זיכרון\עייפות מטורפת\וכו.. העם זה רשלנות?

  השב
 • 15:30, 30 בינואר 2013

  נופר, שלום.
  ישנם סוגי טיפול רבים לאפילפסיה ובמרבית המקרים ניתן טיפול תרופתי. ישנן תרופות שונות, ולכל אחת מהן המינונים המומלצים ותופעות הלוואי שבצדן. בשל תופעות הלוואי, הטיפול צריך להיות מלווה בשיקול דעת מעמיק ומעקב רציף.
  צריך לבחון את המקרה הספציפי: האם התרופה שניתנה התאימה למצב הרפואי? האם מינון התרופה שניתן היה נכון והתאים לסיטואציה? האם הופעל שיקול דעת ראוי ונעשה מעקב בכל הנוגע להשפעות הטיפול התרופתי ותופעות הלוואי? האם נמסר לחולה המידע המלא בכל הנוגע לתופעות הלוואי האפשרויות?
  במישור העקרוני, ייתכן שמינון מוגבר של תרופות, בלא בדיקה של רמת התרופה בדם ובלא מעקב ובחינה של תופעות הלוואי אל מול תועלת הטיפול, תהווה רשלנות. כדי להשיב על כך, יש צורך בבחינת התיק הרפואי המלא והתייעצות עם נוירולוג מומחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אהוד כליף

מנהל הפורום: עו"ד אהוד כליף

עוסק בתחום נזקי הגוף בכלל וברשלנות רפואית בפרט למעלה מ- 15 שנה. בבעלותו משרד עו"ד המייצג לקוחות בתבי
למידע נוסף

053-9377858 חיוג
הודעה

הפורום נועד לתת מענה לכל אדם שנגרם לו נזק כתוצאה מטיפול רפואי שניתן לו (או נמנע ממנו) בקופת חולים או בבית חולים.
הפורום יעסוק בכל האספקטים ובכל שלבי הטיפול, לרבות בכשלים באבחון הרפואי, במסירת המידע לחולה, במעקב ובטיפול הרפואי".