פורום בגידות

שאלה חדשה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

בגידה בחיי נישואין הוא נושא טעון וקשה מכל הבחינות. יש לזכור כי במדינת ישראל שולט על נישואין וגירושין הדין האישי, כלומר ככל שנערכו נישואין בהתאם לדת הנישאים (יהודים, נוצרים, מוסלמים)  על דיני הנישואין שלהם וכך גם על הגירושין יחול הדין האישי. בדין העברי יש משמעות לבגידה, הן לעניין עילה לחיוב בגט, הן לעניין חיוב הבעל בתשלום הכתובה והן לעניין איבוד זכותה של האישה למזונותיה (להבדיל ממזונות ילדים). 

• תביעת פיצויים על בגידה במשך יותר מ20 שנות נישואין

מה הסיכויים של תביעת פיצויים מבעל שבגד במשך כל שנות הנישואין? הילדים בגירים ומזונות אני בטח לא...

• מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

בפסיקה לא הוכרה עילת תביעת נזיקין בגין בגידה.

ס סמדר 12:14, 16 בנובמבר 2016
    12:14, 16 בנובמבר 2016
  • פיצוי בנוסף למה שמגיע בהסכם הגירושין

מה הסיכוי לתבוע ולקבל פיצויי כספי מבעל שבגד? אני לא מעוניינת במזונות מוגדלים אלא פיצוי כספי...

בגידה לא מוכרת כנזק הגורר אחריו פיצוי בנזיקין. הדרך היחידה היא לתבוע כתובה על סמך הבגידה בבית הדין הרבני

ג גיתית 10:36, 31 באוגוסט 2016
    10:36, 31 באוגוסט 2016
  • לאן צריך לפנות בעל נבגד כדי להתגרש?

אני נשוי 25 שנה השנים האחרונות לא היו מאושרות אבל לא דיברנו על גירושין. היה לי חשד והחשד התברר...

ב נ בעל נבגד 11:03, 20 ביולי 2016
    11:03, 20 ביולי 2016
  • לאן לגשת בתביעת גירושין במקרה של בגידה?

הי, שמעתי שבית הדין הרבני לא מסייע לנשים יותר מדי, האם הדבר שונה במקרה של ניאוף ובגידה? האם...

קודם כל סליחה על העכוב במשלוח תשובתי אולם, חשוב מאוד להדגיש כי הגישה הרווחת כאילו בית הדין הרבני הוא לטובת הגברים היא גישה מיושנת ולא רלוונטית. אם הבעל בגד בית המשפט מ לתשובה המלאה...

ע עידית 14:47, 2 ביוני 2016
    14:47, 2 ביוני 2016
  • הוכחה בפוליגרף שלא בגדתי

אני מואשם בבגידה על ידי אשתי ואני רוצה להוכיח שאני לא בוגד ולא בגדתי אם אני עושה בדיקת...

למואשם בבגידה א. כדאי לזכור שמי שטוען שבגדת עליו עול ההוכחה. ב. לא מומלץ להסכים לפוליגרף כי ראיתי כבר מקרים שבהם השקרן יוצא דובר אמת וההיפך. ג. מציעה לך לעשות בדיקת פו לתשובה המלאה...

י ירון 11:54, 18 בפברואר 2016
    11:54, 18 בפברואר 2016
  • שאלות בנוגע לכספי ירושה מדוד

שלום אני ואחי ירשנו כספים מאח של אימנו ז"ל,כספים שלפני מותו הוא החל בתהליך של שחרור (כסף...

אביב לשאלתך הרי שמדובר בכספי קופה שהיא אינה מהווה חלק מעזבון אלא מתנהלת בהתאם למוטבים . חוסר הסבירות בקצב חלוקת הכספים מוכר ולא חביב . לצערי הפניה לערכאות יקרה ותיקח לתשובה המלאה...

א אביב 10:02, 10 בינואר 2016
    10:02, 10 בינואר 2016
  • מה קורה לבעל בוגד

מה קורה לבעל שבגד מבחינת חלוקת רכוש, מזונות, כתובה, משמורת הילדים?

שירה בכל הקשור לכל ענייני הרכוש , מזונות, ילדים אין משמעות לבגידה. בנושא אחד יש משמעות מאוד רבה והוא נושא הכתובה. במקרה אחד בו בית המשפט קבע שבהתאם להסכם ממון עליו הוחת לתשובה המלאה...

ש שירה 11:43, 6 בינואר 2016
    11:43, 6 בינואר 2016
  • רוצה להתגרש

גיליתי לפני שבועיים שבעלי בוגד בי ואני רוצה להתגרש אבל אני לא יודעת מאיפה מתחילים. האם אני...

אלינור יקרה . צר לי שגילית אודות הבגידה של בעלך אולם אני מציעה לא למהר להתגרש. יש מקרים בהם בגידה וגילוייה מצביעים על קשיים ועל צורך לתקן ולאו דווקא עלצורך להתגרש. לא ברו לתשובה המלאה...

א אלינור 11:30, 25 באוקטובר 2015
    11:30, 25 באוקטובר 2015
  • בגידה

אני בת 44 פלוס 3 2 גדולים וילדה בת 12 גליתי לפני שנה שבעלי בוגד בי עם בחורה מהעבודה לאחר שתפסתי...

נבגדת יקרה מה שאת זקוקה לו הוא סיוע משפטי דחוף . מאחר ואת מתארת מצב של כאוס כללי והתנערות מכל התחייבויותיו , הרי שיתכן והיתה זו טעות להוציא מהבית בסיוע המשטרה שכן, בטוח לתשובה המלאה...

ה הנבגדת 05:22, 13 באוגוסט 2015
    05:22, 13 באוגוסט 2015
  • בגידה וגירושין

שלום רב! אנו נשואים 10 שנים עם ילדה בת 10נישואים אזרחיים. 7 חודשים איננו חיים יחד, כי נודע לי...

לא החלטית יקרה. קודם כל אני מבקשת להרגיעך כי תגובתך היא תגובה נורמלית . את חווה אבל על מוות של חלום של תקוות של ציפיות!! לפי דעתי את מקדימה את המאוחר . אני חושבת שלא לתשובה המלאה...

ל ה * לא החלטית ** 22:12, 19 ביולי 2015
    22:12, 19 ביולי 2015
  • בגידה והסדרי ראיה

רציתי לדעת האם בגידה של אישה בבעלה (ממנו היא פרודה מעל שנה וחצי) היא עילה לפגיעה במשמורתה על...

גלית יקרה ללא פרטת באיזו ערכאה מתברר הסכסוך . מניחה שאם בבית משפט לא יהיה בכך שום עילה לפגיעה אם תוצאת הבגידה היא התנהלות לא ראויה של האישה כמו העדרויות ממושכות מהבית לתשובה המלאה...

ג גלית 15:50, 2 ביוני 2015
    15:50, 2 ביוני 2015
  • חשד בבגידה

אשתי חושדת בי שאני בוגד והיא אומרת שהיא תשאיר אותי בלי כלום. האם מספיק שיש לה חשד נגדי כדי שהיא...

עמית יקירי אם יש אמת בחשדותיה של אשתך ואם לא , הרי שאם אתה באמת בוגד בה יש לכך השלכה על נושא אחד בלבד והוא נושא הכתובה. לא ניתן ליטול ממך מה ששיך לך גם לא על סמך טענת ה לתשובה המלאה...

ע עמית 10:28, 19 במאי 2015
    10:28, 19 במאי 2015
  • בוגדת מבחינה משפטית?

שלום אנחנו נשואים 4 וחצי שנים בשנה האחרונה אנחנו פרודים אבל לא גרושים לא גרים ביחד יותר אני...

חן שלום מאחר ואתם פרודים ולא ברור לי מדוע לא מתגרשים, אזי המשמעות היחידה שתהיה במקרה ו"יתפסו אותך גבר זר" היא כי תאבדי את הזכות למזונותיך וכתובתך . כמו כן אם לתשובה המלאה...

ח חן 09:10, 30 באפריל 2015
    09:10, 30 באפריל 2015
  • השפעה של בגידה על הבוגד בגירושין

איך בגידה משפיעה על הזכויות של הבוגד מבחינת חלוקת הרכוש ומזונות?

אור לא פרטת אם מדובר בבגידת אישה או בעל . בעקרון לאישה בוגדת לא מגיעים מזונות . אין לקשור שאלת רכוש המגיע לה בבגידה. בבג"צ בבלי נקבע מפורשות כי חוק יחסי ממון מחייב לתשובה המלאה...

א אור 13:27, 24 במרץ 2015
    13:27, 24 במרץ 2015
  • בגידה

בעלי נמצא בידידות קרובה מאוד עם מישהי שהייתה חברה טובה שלי הוא והיא טוענים שאין ביניהם קשר...

עירית יקרה צר לי שאת בוחרת להתגרש מהסיבות הבלתי נכונות. אם מערכת היחסים בינך לבין בעלך טובה וחברתך הטובה היא חברתו הטובה גם האם זו סיבה מספיק טובה להתגרש? אל תשכחי שקר לתשובה המלאה...

ע עירית 11:12, 11 במרץ 2015
    11:12, 11 במרץ 2015
  • פרידה אחרי בגידה

נורית שלום לפני כשנה גיליתי שלבעלי היה רומן מהצד הרומן היה קצר והוא סיים איתה את הקשר כדי...

טליה אנא שלחי לי כתובת מייל ואענה לך אישית

ט טליה 09:03, 11 בפברואר 2015
    09:03, 11 בפברואר 2015
  • אישה בגדה

בבתי דין רבניים אומרים שאם בעל תפס את אשתו בוגדת הוא יכול לנשל אותה והיא לא תהיה זכאית למחצית...

אכן בעל שתפס את אשתו לא יכול לנשל אותה מרכושה . לא ניתן בשום אופן לנשל אישה מרכוש השייך לה והמגיע לה כדין מה שהיא מפסידה או מזונותיה וכתובתה.

ד דוד 08:44, 21 בינואר 2015
    08:44, 21 בינואר 2015
  • הגשת בקשה לגירושין

יש לי הוכחה מוקלטת שבעלי בוגד בי אני כרגע לא מוכנה כלכלית כדי להתגרש ואני רוצה מה שנקרא להכין...

שאלה מעולה !! אם תמתיני יותר מדי זמן זה ייחשב לך כמחילה וכהשלמה עם הבגידה. לכן , כדאי ורצוי לא להתרחק מהארוע. השאלה אם ההוכחה הושגה בדרכים חוקיות . למרות שאם ההוכחה נועדה לתשובה המלאה...

ש שלי 10:23, 8 בדצמבר 2014
    10:23, 8 בדצמבר 2014
  • משמורת מלאה

האם גבר שאשתו בוגדת בו יכול לקבל משמורת מלאה על הילדים?

לנבגד על כך נאמר "מה הקשר בין שמיטה להר סיני?" יכולה להיות אישה בוגדנית ולהמשיך להיות אם למופת . השאלה היא אך היא מתפקדת כאם וטיב האמהות שלה.

נ נבגד 10:34, 18 בנובמבר 2014
    10:34, 18 בנובמבר 2014
  • חלוקת רכוש

אני ואשתי נשואים שלושים שנה אך מזה עשר שנים חיים בצורה פרודה באותו ביית . ישנים בחדרים נפרדים...

חיים שלום , חוק יחסי ממון בין בני זוג קובע כברירת מחדל בהעדר הסכם כי זוגות שנישאו לאחר שנת 1974 שותפים בכל הזכויות שנצברו במהלך הנישואין למעט ירושות ומתנות שקיבל צד ממשפח לתשובה המלאה...

ח חיים 14:16, 29 באוקטובר 2014
    14:16, 29 באוקטובר 2014
  • גירושין

האם אשה שהוכחה בגידה נפגעת במזונות לילדים? וכן ברכוש ( ביית בלבד)? הדיון הינו בבית הדין...

רק להוסיף לתשובתי אין קשר בין מזונות ילדים לבין בגידת האישה אך לא הייתי משאירה לשיפוטו של בית הדין הרבני אלא מתעקשת שהדיון ישמע בבית המשפט לענייני משפחה

ח חייה 13:59, 29 באוקטובר 2014
    13:59, 29 באוקטובר 2014
  • שמועות על בגידה מפרקות לי את המשפחה

אשתי מאמינה לשמועות שאני בוגד אבל השמועות רק שמועות וזה לא נכון היא רוצה להתגרש אני לא רוצה...

גיל יקר העובדה שאשתך מבקשת להתגרש בשל השמועות חסרות הבסיס מעידה על בעיה יותר גדולה מאשר ההתמודדות עם השמועות. אתה הרי יודע את האמת . מכל מקום אם אשתך מבקש לתשובה המלאה...

ג גיל 10:21, 29 באוקטובר 2014
    10:21, 29 באוקטובר 2014
  • אישתי בוגדת בי 10 שנים, ואם אני מצייץ היא מזמינה משטרה ..

והמשטרה לא שואלת שאלות ישר מעצר. וצו הרחקה.

מאיר קודם כל לא ברור לי כלל אם אשתך בוגדת עשר שנים מדוע אתם עדיין נשואים.... מעבר לכך אין ספק שיש נשים רבות המנצלות לרעה רגישות המשטרה לחשש מפני אלימות וטמגישות תלונות ש לתשובה המלאה...

מ מאיר 13:46, 21 בספטמבר 2014
    13:46, 21 בספטמבר 2014
  • נזק נפשי בעקבות בגידת בת זוג.

שלום רב, במשך חמש שנים ניהלתי קשר זוגי עם אישה, מתוכן שנתיים וחצי חיינו יחד באותו בית כידועים...

ע עדי 23:31, 17 בספטמבר 2014
    23:31, 17 בספטמבר 2014
  • גביית פיצויים מחברה שמנהלה ובעליה פשטו רגל

שלום. רציתי לדעת איך אני יכולה לגבות פיצויים כאשר יד בידי פסק דין נגד המעסיקה חברה בע"מ....

שאלה זו מתייחסת לנושא בו אינני מצויה ולכן לא אוכל לענות על שאלה זו מצטערת!!

ו ורד 11:06, 11 בספטמבר 2014
    11:06, 11 בספטמבר 2014
עמוד מתוך4