רוצה להתגרש - פורום בגידות

שאלה חדשה
  • אלינור

נשלח ע"יאלינור 11:30, 25 באוקטובר 2015

גיליתי לפני שבועיים שבעלי בוגד בי ואני רוצה להתגרש אבל אני לא יודעת מאיפה מתחילים. האם אני צריכה למצוא עו"ד לפני שאני מדברת איתו על זה זה יהיה לטובתי? זה משנה?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

16:39, 25 באוקטובר 2015

אלינור יקרה . צר לי שגילית אודות הבגידה של בעלך אולם אני מציעה לא למהר להתגרש. יש מקרים בהם בגידה וגילוייה מצביעים על קשיים ועל צורך לתקן ולאו דווקא עלצורך להתגרש. לא ברור איך תוכלי להסתדר לבד, לא ברור מה היתה מערכת היחסים ביניכם תפני הגילוי. לא ברור אם בעלך מעוניין לשקם ויסכים להתחיל תהליך טיפול משפחתי . אל תקבלי החלטות ממקום של כעס !! זו הצתי לך. מציעה לך להיוועץ בעורך דין ולברר את המשמעות הכספית של תהליך כזה טרם קבלת החלטתך .

תגובה
  • 10:11, 29 באוקטובר 2015

ואני מציע לך לא לעשות שטויות. אם אינך אשה צעירה שרוצה לבנות משפחה חדשה, הניחי את הרגשות בצד ותפעלי בכיוון עסקי לחלוטין: תגיעי אתו להסכמות כלכליות טובות ובמקום לשלם עשרות אלפי שח או מאות אלפי שח לעורכי דין של גרושין. תחלקו הכסף והרכוש ביניכם (לבד או בעזרת עו"ד אחד לשניכם) ותמשיכו לחיות כל אחד את חייו בנפרד. אם צריך - אפשר להתגרש לבד גם ללא עו"ד.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

בגידה בחיי נישואין הוא נושא טעון וקשה מכל הבחינות. יש לזכור כי במדינת ישראל שולט על נישואין וגירושין הדין האישי, כלומר ככל שנערכו נישואין בהתאם לדת הנישאים (יהודים, נוצרים, מוסלמים)  על דיני הנישואין שלהם וכך גם על הגירושין יחול הדין האישי. בדין העברי יש משמעות לבגידה, הן לעניין עילה לחיוב בגט, הן לעניין חיוב הבעל בתשלום הכתובה והן לעניין איבוד זכותה של האישה למזונותיה (להבדיל ממזונות ילדים).