העברת בעלות - פורום בגידות

שאלה חדשה
  • אורנה

    נשלח ע"יאורנה 12:14, 23 בינואר 2013

    לאבי מחזיק פיצוציה וקליית פיצוחים. הוא מדבר על כך שלאחר מותו הוא רוצה שאני ואחי ננהל את הפיצוציה במקומו. מה אומרת "העברת הבעלות" מבחינת אבינו ומבחינתנו? אבי בן אדם צעיר יחסית, בן 61.

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

    נורית פיש,מנהל הפורום

    14:58, 23 בינואר 2013

    לאחר אריכות ימיו ושנותיו של אביך , הרי שככל שמדובר בנכס עצמו ולא בניהול, הרי שאם הפיצוציה תעבור על שמכם מכח ירושת אביכם , במצב כיום , כל עוד לא ישתנה החוק, לא יחולו מיסים בהעברת הזכויות אליכם. כלומר , כיום אין מס עזבוןוכל עוד לא יוטל מס עזבון. אם אביכם חפץ להעביר על שמכם את הפיצוציה בחייו , בהנחה שבנכס המקרקעין בו מצויה הפיצוציה רשום על שם האב, לא יחול מס שבח שכן, על פי סעיף 62 לחוק מיסוי מקרקעין העברה זו פטורה ממס שבח, אך יחול 1/3 ממס רכישה. את גבהו איני יכולה להעריך שכן, אין לי מושג מה ערך המקרקעין.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

בגידה בחיי נישואין הוא נושא טעון וקשה מכל הבחינות. יש לזכור כי במדינת ישראל שולט על נישואין וגירושין הדין האישי, כלומר ככל שנערכו נישואין בהתאם לדת הנישאים (יהודים, נוצרים, מוסלמים)  על דיני הנישואין שלהם וכך גם על הגירושין יחול הדין האישי. בדין העברי יש משמעות לבגידה, הן לעניין עילה לחיוב בגט, הן לעניין חיוב הבעל בתשלום הכתובה והן לעניין איבוד זכותה של האישה למזונותיה (להבדיל ממזונות ילדים).