הסכם ממון עם סעיף על בגידה - פורום בגידות

שאלה חדשה
  • מרדכי

נשלח ע"ימרדכי 12:05, 13 בינואר 2014

אני ואשתי בעתיד החלטנו לחתום על חוזה של הסכם ממון. אני רוצה להוסיף סעיף שאומר שאם היא בוגדת בי היא מאבדת את כל הרכוש ומה שסיכמנו שתקבל אם וכאשר נתגרש בגלל סיבות אחרות. אם היא חותמת על ההסכם כמו שהוא בית משפט יכול לבטל את הסעיף?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

נורית פיש,מנהל הפורום

08:36, 14 בינואר 2014

לדעתי הסעיף לא יעמוד במבחן החוק. יש בו הפרה של חוק כבוד האדם וחירותו. פגיעה בקניינו של אדם מהסיבה הלא רלוונטית. במאמר מוסגר, אילו היא היתה מתייעצת עמי, הייתי מייעצת לה לא לחתום על הסכם כזה משפיל ומבזה ... ולחשוב היטב לפני שהיא נכנסת לקשר עם אדם הדורש ממנה לחתום על סעיף כזה!!!

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

בגידה בחיי נישואין הוא נושא טעון וקשה מכל הבחינות. יש לזכור כי במדינת ישראל שולט על נישואין וגירושין הדין האישי, כלומר ככל שנערכו נישואין בהתאם לדת הנישאים (יהודים, נוצרים, מוסלמים)  על דיני הנישואין שלהם וכך גם על הגירושין יחול הדין האישי. בדין העברי יש משמעות לבגידה, הן לעניין עילה לחיוב בגט, הן לעניין חיוב הבעל בתשלום הכתובה והן לעניין איבוד זכותה של האישה למזונותיה (להבדיל ממזונות ילדים).