לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אלה

בחירות במועצה האיזורית

אני רוצה להצביע בבחירות שיתקיימו במועצה האיזורית של המושב שבו גדלתי. כיום אני לא גרה במושב אבל כתובתי רשומה עדיין שם. האם אני יכולה להצביע?

item.Author מנהל הפורום אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

ראשית, אנא תשומת לבך לכך שהבחירות ב-27 מועצות אזוריות שהינן מחצית מ-54 המועצות האזוריות בישראל, כבר התקיימו בחודש דצמבר 2012. הבחירות הבאות ליתרת המועצות האזוריות תתקיימנה ב-24.12.2013 (כחודשיים לאחר מועד הבחירות ליתר הרשויות המקומיות). זכות ההצבעה למועצות האזוריות מחייבת עמידה ב-2 דרישות: 1. אזרח בן 17 שנה ומעלה הרשום כמתגורר בתחום המועצה האזורית על פי מרשם האוכלוסין. 2. מגורים בפועל בתחום המועצה ל פי בדיקות שנעשות על ידי ועדת הבחירות המקומית בהתאם למידע שהיא מקבלת מוועד היישוב או מהאגודה השיתופית המקומית. כל רשות מפרסמת בנפרד את פנקס הבוחרים שלה 118 יום לפני מועד הבחירות וזאת למשך 10 ימים. מי שאינו רשום בפנקס הבוחרים יכול לערער על כך בערר. באותו המועד מתקיימות גם בחירות לוועד המקומי של כל יישוב אך לא בחירות לאגודה השיתופית - שאלה מתקיימות בהתאם לתקנון של כל אגודה. ככל ואת רשומה כמתגוררת בתחום המועצה האזורית על פי מרשם האוכלוסין אך אינך מתגוררת בפועל בתחומה - לא יירשמו אותך בפנקס הבוחרים של המועצה האזורית ולא תוכלי להצביע בבחירות אלה.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום בחירות ומימון מפלגות