חתימה על מפת מדידה - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
  • ענת

נשלח ע"יענת 05:18, 22 ביולי 2015

אני צריכה להוציא תוכנית בנייה קיימת עקב חרגיות בנייה שנתגלו אצלי על ידי המינהל כשבעלי רצה להוציא לפועל את הצוואה של אימו ז"ל שחצי מהשטח+בית שייך לבעלי וחצי שני לאחיו. בעלי נפטר לפני כמה חודשים.הוצאתי צו ירושה ואני מטפלת בנושא. לקחתי מהנדסת בניים ש/ביקשה שהוציא מפת מדידה חדשה וכך עשיתי. הוגשו תוכניות לוועדה ושם רשמו לי שהיורש השני של השטח צריך לחתום. היוורש השני לא מוכן לחתום וכבר חודשים מעכב אותי בתירוצים שונים ורק שלשום אמר שהוא לא רוצה ולא יחתום בריש גלי.ואני תקועה עם התוכניות שהמינהל יושב לי על העורף. יש אפשרות לתבוע את היורש השני בבית משפט לחייב אותו על חתימה ע"פ הצוואה?לא נותרה לי ברירה אלא להגיע לזה.תודה

השב
  • 07:35, 22 ביולי 2015

ענת בוקר טוב

בצורה כללית ביותר, ההתנגדות הזאת היא רגילה, לצערנו אחרי מות המוריש כמעט יום יומית .

הרך צרכה להיות קצרה ומהירה. כמובן שאם הדיבורים לא עוזרים לפנות מיד לבית המשפט .

אני חייב לראות את המסמכים בכדי לענות לך יותר ספציפי למקרה שלך האם בכלל צרכים לגשת לתביעה או לא והאם יש חיובים לרשויות המס השונות.

עו"ד רון שוורץ
    מנהל הפורום
    050-7249020

תגובה
  • 10:46, 22 ביולי 2015

תודה רבה . חיובים אין לנו .
    מטרתי היא להכניס את התוכנית לאישור הועדה המקומית -ומשם לאישור המינהל .
    אין דרך אחרת שאוכל להכניס את התוכנית -מבלי צורך בחתימתו?
    איזה מסמכים הינך צריך?תודה

תגובה
  • 11:03, 22 ביולי 2015

ענת

צריך בשלב ראשון עמוד ראשון של הבקשה , המסמכים מר.מ.י. ומהועדה המקומית, וכתובת מדויקת .

עו"ד רון שוורץ
    מנהל הפורום
    050-7249020

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.