עיכובים של המינהל במתן אישורי בניה - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
  • דוד

נשלח ע"ידוד 17:15, 4 בפברואר 2014

שלום רון, לפני יותר משלוש שנים רכשתי מגרש ממושב נחלה שבדרום ועד עכשיו לא קיבלנו תשלום למנהל וזאת בעקבות חשד לגביית כספים לא חוקים במושב כך נאמר לנו מהמנהל. לכן הקפיאו כמה משפחות וכול שאר המשפחות כבר קיבלו אישורים והחלו את הבניה או כבר בנו. אנו פונים למנהל ולעו"ד המטפל במושב איך אין אנו מקבלים תשובות או זמן להקפאה.אנחנו כבר לא יודעים למי לפנות ומה לעשות כדי לקדם זאת יותר משלוש שנים נראה הרבה ואנחנו זוג צעיר עם ילדים שגרים עם ההורים ולא יודעים מה לעשות. אנא עזור לנו מה ניתן לעשות למי לפנות הרי אין לנו שום קשר למתרחש בין המושב למנהל. תודה מראש

השב
  • 18:44, 4 בפברואר 2014

דוד שלום רב

בכל עסקת מכר מעורב עו"ד בדרך כלל מייצג אותך כקונה, במקרה הזה. חשוב שהעו"ד יהיה בעל נסיון וידיעה במושבים ובנחלות והעברת זכויות במושב.
    אני מציע לך לפנות אליו והוא אמור לספק לך את התשובות.

בצורה כללית לפעמים קורה שמשווקים מגרשים ו/או בהרחבה לפני שכל האישורים קיימים. אני לא מודע למה שקרה לך במקרה זה.

אם תעביר לי את המסמכים אוכל לבדוק יותר בפרוטרוט.

בברכה
    רון שוורץ, עו"ד

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.