בקשה להענקת זכויות במקרקעין להקמת מיזמים תיירותיים - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
  • מילה

נשלח ע"ימילה 11:19, 20 בפברואר 2014

עו"ד רון שוורץ שלום, בעניין הנדון ועפ"י הודעה על פי סעיף 25 (15) (א) (2) לתקנות חובת המכרזים התשנ"ג 1993, ניתן להגיש בקשה לוועדה בינמשרדית של משרד התיירות ומנהל מקרקעי ישראל בעניין קבלת קרקע חקלאית לפיתוח מייזם תיירות כפרית. איך הדבר הזה פועל, ואיך בפועל הדבר נעשה, ואם זה זה בכלל אפשרי? כי ישנה רשימה של ישובים שהמדינה מוכנה לתת קרקע חקלאית לצורך פיתוח תיירות כפרית,אבל הכל מסורבל, לא ברור, יחד עם הרצון הטוב הם גם לא כל כך ממהרים לשחרר דבר? אם תוכל לתת לי איזשהו טיפ? תודה מראש!

השב
  • 12:11, 20 בפברואר 2014

מילה שלום רב

התקנה הזאת כמו כול תקנה מחייבת התכנות תכנונית וגם זכות כל שהיא.

חייבים לנהל את כול הבקשה בצורה מאוד מובנת כדי לצמצם מאוד את הזמנים ולעבוד במקביל. אני לא יודע היכן המושב/קיבווץ שלך ממוקם ואיזה תוכניות חלות באזור.

תתחילי בועדה המקומית לתכנון במועצה האזורית ותתקדמי משם.

אשמח לסייע לך יותר אם אדע יותר פרטים.

בברכה

עו"ד רון שוורץ

טל': 03-9502977
    פקס: 039508997

תגובה
  • 17:39, 20 בפברואר 2014

תודה רבה על התייחסות המהירה!
    עפ"י רשימת ישובים לפי אזורי עדיפות לאומית ביעוד למיזמים תיירותיים
    http://www.mmi.gov.il/HodaotmmiInt/showLinkedFile.asp?key=885&mispar=14
    מתעניינת באחד הישובים ברמת הגולן או באזור של הר עמשא.
    באתר של משרד התיירות ראיתי שניתן לפנות למנהל אגף כלכלה השקעות ותקציב של משרד התיירות בבקשה
    http://www.tourism.gov.il/GOVheb/Ministry%20of%20Tourism/Tourism%20Development/Pages/unrequested%20areas.aspx
    השאלה האם אני אמורה לפנות כבר עם תוכנית מסודרת ותכנון עבודה, תוכנית עסקית, מה אני הולך לעשות, מה שלבים ומה המטרות העיקריות שלי, איך זה אמור להיראות,
    האם יש עדיפות ע"י יצוג של עו"ד במוסדות ממשלתיות או שאפשר להתמודד מולם לבד?
    תודה רבה!
    מילה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.