ביטול חכירה עקב רישום כפול בנסח טאבו - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
  • לבנה

נשלח ע"ילבנה 23:36, 1 במאי 2014

1. לאחר פטירת אבי ניגשתי ללשכת רישום המקרקעין ע"מ לרשום צו ירושה, אולם נאמר לי שהדבר בלתי אפשרי משום שקיימת בעיה מול המינהל ותחילה עליי להסדירה. 2. במינהל הוסבר לי, שבנסח טאבו שמו של אבי מופיע פעמיים וכי יש למחוק פעם אחת ולצורך כך עליי להגיש שטר ביטול חכירה. לפי מה שהוסבר לי בנסח מופיעות 2 זכויות חכירה ע"ש אבי: האחת ראשית והשניה משנית ועליי למחוק את הזכות המשנית. ניתן להבחין, שבאחד מדפי הנסח בסמוך לרישום הזכות של אבי מופיעה המילה "משנה" ואילו בדף אחר בנסח המילה "משנה" לא מופיעה כלל ליד שמו). 3. לא מובן מדוע בכלל מלכתחילה נוצרה הכפילות הזו ע"ש אבי (אגב, בנסח טאבו שמתי לב שבעל דירה נוסף בבניין רשום גם פעמיים). 4. לא יודעת אם הפרט הבא יכול לסייע בתשובתך, אך לפני מס' שנים הדירה עברה תוספת בנייה. האם תוספת הבנייה היא הגורם לרישום הכפול בנסח? 5. שאלותיי: האם בכלל צריך לבטל את זכות החכירה המשנית, כשם שדורש המינהל? האם עצם הביטול, כאמור, אינו מהווה פגיעה בזכותי הקניינית? מה עליי לעשות בעניין דנן? תודה

השב
  • 10:34, 2 במאי 2014

לבנה שלום רב

לא ברור לי מהמתואר על איזה נכס מדובר. בכללי נושא התוספת בניה כניראה לא קשור .

בזמנו רשמו במספר צורות את הנכסים , תלוי איזה נכס והיכן ממוקם בית צמוד קרקע, או נחלה חקלאית , או משק עזר או בית מגורים בבית משותף. כיום מיש שיפור ניכר המאפשר שינויי רישום ובזכויות השונות.

אני חייב לראות את מסמכים ואוכל לענות לך יותר בפרוטרוט. כעיקרון כדאי להסדיר את הנושא אחת ולתמיד ולהשלים העברת הנכס ע"ש.

לא תוכלי ללא השינוי ברמ"י לבצע זאת. הנושא לא מורכב וניתן לבצע מידית.

בברכה

עו"ד רון שוורץ
    מנהל הפורום
    03-9502977

תגובה
  • 17:39, 2 במאי 2014

שבת שלום

הנכס הוא בית מגורים. ידוע לי, שהבניין אינו נקרא בית משותף, אך כן מתנהגים ומתייחסים אליו ככזה.
    בכל אופן, אני מודה על תגובתך.

תגובה
  • 08:03, 4 במאי 2014

ה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.