השכרת מחסן לשכן וגניבת חשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
  • אלי לביא

נשלח ע"יאלי לביא 16:27, 31 במרץ 2016

צהריים טובים יש לי מחסן שאני משכיר ובמחסן אין שקעים כאשר השוכר שכר את המחסן ביקש ממני לשנות את המחסן ולהרכיב לו שקע אמרתי לו שזה בלתי אפשרי מאחר וחיוב החשמל משולם ע"י הבניין ואין מונה. התברר לי ע"י וועד הבניין שהוא עשה קומבינה מהמנורה והוועד מעוניין לתבוע האם אני חשוף לתביעה בנושא? צירפתי מספר סעיפים בחוזה שנחתם במעמד השכירות: 1. השוכר מצהיר כי ראה ובחן את המושכר בעיני שוכר , והוא מתאים למטרותיו וכי בדק מצבו בבית בו נמצא המושכר, בעירייה ובכל מוסד אחר ומקבל את עצמו כל אחריות והוצאות בקשר לשימוש במושכר וניהול העסק בו והוא מוותר על כל טענה הטעיה. 2. השוכר מתחייב לתקן כל נזק שייגרם למושכר עקב רשלנותו או שימושו הבלתי רגיל של השוכר , או לפצות את המשכיר עבור כל הנזקים שייגרמו למושכר, פרט לנזק עקב בלאי סביר ורגיל שהמשכיר ישא בו. 3. השוכר מתחייב לא לשנות את מבנה המושכר באיזה אופן שהוא וכן לא להוסיף לו כל מבנה , בלי לקבל רשות בכתב מאת המשכיר. 4. השוכר מתחייב בזה לשמור על ניקיון ואחזקה תקינה של המושכר וסביבתו ולא לגרום לשום מטרד ליתר

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

16:02, 3 באפריל 2016

שלום אלי,

על פניו נראה כי יש לך עילת תביעה נגד השוכר בשל ההתחברות למערכת החשמל ואכן, לוועד הבית יש עילת תביעה נגדך ואתה תוכל לתבוע את השוכר כצד ג'.

בברכה,

עו"ד שי שמואל פרץ

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.