מה סמכות חברת החשמל? - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 13:26, 6 בפברואר 2014

  קבלתי מכתב: עובד ביקר במקום הצרכנות ומצא רישום לא נכון של צריכת חשמל. הם דורשים שאני אבוא אליהם פיזית למשרד, הם מסרבים להסביר בטלפון על מה ולמה, והם מאיימים שאם לא אבוא אני אפסיד מזה. האם הם יכולים ללא סיבה להכריח אותי להפסיד יום עבודה ולנסוע לעיר אחרת רק בגלל דרישה לא ברורה ולא מוסברת, ולאיים שאם לא אבוא אקבל חשבונית הביתה? האם באמת אני יכול להינזק מסירובי להגיע? האם הם יחויבו לפצות אותי על ההפסד זמן וכסף במידה ויתברר שזה טעות שלהם?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  10:06, 9 בפברואר 2014

  אבי שלום,

  ממכתבך עולה כי ישנן חשדות לשימוש בלתי חוקי בחשמל.
  מטרת הפגישה לאמת אותך מול הנתונים שיש בידם.
  ממליץ לך מאוד, בטרם פגישתך עם מי מנציגי חברת החשמל להיוועץ עם עו"ד שמבין בתחום.

  לשאלתך, אם יתברר כי מדובר בטעות, לא תפוצה ע"י חברת החשמל.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.