הצבת אנטנות על גג הבית - פורום אנטנות סלולריות

שאלה חדשה
  • ליאור ארבל

נשלח ע"יליאור ארבל 20:54, 13 במרץ 2014

שלום רב, אני גר בפנטהאוז והגג בבעלותי הפרטית. לפני כחצי שנה חתמתי הסכם עם חברת סלולר להצבת אנטנות על גג ביתי. כל האישורים ניתנו ע"י הועדה המקומית לתכנון ובניה וזאת בהתאם לתקנים הנדרשים ( לפחות כך נאמר לי). ולפי מה שהבנתי גם החברה התחייבה בכתב שיפוי במקרה של תביעות עתידיות. כעת דירי הבניין מאיימים בתביעה כנגדי, האם אני יכול להיתבע בנזיקין? או משהו אחר? הרי מי שאישר לי את הצבת האנטנות זאת הוועדה ברשות המקומית אחרי שניתן לה כתב שיפוי ע"י חברת הסלולר

השב
  • 19:15, 15 במרץ 2014

שלום ליאור.
    אמרו לך מחברות הסלולר כי התקנים שיש היום לקרינת רדיו מבוססים על אפקט חום בלבד ולא מגנים משום אפקט ביולוגי?
    אמרו לך מחברות הסלולר כי לאנטנות יש אונות משנה שמשודרות גם אחורה ולמטה?
    אמרו לך מחברות הסלולר כי המשדרים שהותקנו בחדר בדירה שלך פולטים קרינה בתדרים נמוכים?
    אני מניח שלא.

תגובה
  • 13:52, 16 במרץ 2014

רק חשוב לי להדגיש שכל האישורים להצבת האנטנות התקבלו.

נעשתה בדיקת קרינה שנמצאה תקינה.

השאלה שלי הייתה בנוגעה לירידת ערך הדירה? שעליה בעצם התקבל כתב השיפוי

תגובה
  • 10:22, 16 במרץ 2014

אין קשר בין אישור הרשות המקומית לבין תביעת נזיקין. זה שהרשות אישרה את הקמת האנטנה לא אומר שלא נגרם נזק לדיירים סמוכים. ובהמשך לתגובתו של עמיר- אתה פשוט מכרת את נשמתך לשטן! הקרבת את בריאותך לטובת הכנסה כספית, והלוואי ואתבדה- ימים יגידו.

תגובה
  • 14:25, 23 בינואר 2015

האם רמת קרינה 45 מאנטנה על גג
    היא בנורמה או היא סיכון ?
    anatpo@walla.co.il

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד נבו למפל

עו"ד נבו למפל,מנהל הפורום

12:04, 18 במרץ 2014

שלום ליאור.
    הקמת אנטנה סלולרית בבית משותף מצריכה, ככלל, אישורים והיתרים רבים ברבדים שונים של החוק.
    למשל, קיימים אישורים והיתרים מטעם העירייה וחברת הסלולר וכו' אולם נדרש, בהתאם לנסיבות כל מקרה ומקרה, אישור של הדיירים השכנים.
    דהיינו קיים רובד בבנין משותף הנוגע ליחסי שכנים/דיירים. יש לבחון רובד זה בהתאם לנסיבות כל מקרה ומקרה.דהיינו האם הקמת האנטנה עומדת בדרישות לעניין זה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נבו למפל

מנהל הפורום: עו"ד נבו למפל

מייסד ושותף במשרד עורכי הדין למפל, ניסקי ושות' המתמחה בתחום התקשרות ודיני הסלולר. עו"ד למפל הינו בעל
למידע נוסף

077-9971233 חיוג
הודעה

אנטנות סלולריות רבות מוצבות מעל ראשיהם של דיירי בניינים ובקרבת אזורי מגורים.

רבים המקרים בהם דיירי בניין או דיירים בביתם סמוכים מגלים במקרה כי קיימות אנטנות סלולריות מעל ראשם ובקרבתם. אנטנות סלולריות פוגעות משמעותית בשגרת חיי תושבים הגרים בסמיכות אליהן ומורידה את ערך נכסם.

לדיירים הגרים בסמיכות להימצאותן של אנטנות סלולריות זכויות רבות המאפשרות את הסרתן של האנטנות או לחלופין מתן פיצוי כספי בגינן.