תביעת על טיפול שבוצע לפני 15 שנים - פורום רשלנות רפואית ברפואת שיניים

שאלה חדשה
  • קרן

נשלח ע"יקרן 12:03, 16 במרץ 2015

לפני 15 שנים כשהייתי בת 15 עשיתי יישור שיניים אצל אורתודנטית שהיום כבר לא עובדת להורים שלי לא היה כסף לתבוע אותה על הטיפול הגרוע שעשתה לי כל מי שמסתכל על השיניים שלי לא מאמין שעשיתי יישור שיניים בגלל המראה המזעזע שלהם אני בקושי מחייכת אני רוצה היום לתבוע אותה על הטיפול הלקוי שהעבירה אותי. האם למרות שעברו 15 שנה אני יכולה לתבוע את אותה הרופאה?

השב
  • 13:33, 16 במרץ 2015

שלום קרן,

לצערי ישנה בעיית התיישנות. לא ניתן לתבוע יותר משבע שנים לאחר שהתבררה עילת התביעה - כלומר כשהתברר שהיה טיפול רשלני (מבלי להיכנס לשאלה האם אמנם מדובר בטיפול רשלני). מאחר והיית בת 15 במועד הטיפול מונים את תקופת ההתיישנות (7 שנים) החל מהיום בו הגעת לגיל 18, כלומר ניתן היה לתבוע עד שהגעת לגיל 25.
    בכל מקרה לאור מה שכתבת אני מציע לך לפנות למומחה לברר אפשרות לטיפול לשיפור מראה השיניים.
    בהצלחה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אלון קורן מידן

מנהל הפורום: עו"ד אלון קורן מידן

רופא שיניים משנת 1989. עסק בתחום שיקום הפה, רפואת שיניים משמרת וטיפולי שורש במסגרת מרפאות שיניים פרט
למידע נוסף

077-4243010 חיוג
הודעה

פורום רשלנות רפואית בתחום השיניים יעסוק במתן הכוון לתובעים ו/או לנפגעים בנזקי גוף כתוצאה מרשלנות רפואית בתחום.
מנהל הפורום יענה על שאלות בכל הנוגע לתחום וייעץ לשואלים לגבי כדאיות הגשת תביעה או לאו.
כידוע, תחום זה הינו בעל מספר התביעות הרב ביותר. אולם לא בכל מקרה כדאי להגיש תביעת רשלנות רפואית בתחום זה.
יש לבדוק כל מקרה לגופו החל מאיסוף הרשומה הרפואית הכוללת גם צילומים אבחנתיים לפני טיפול וצילומים אקטואליים, כל טפסי ההסכמה מדעת וכו'.