האם אפשר לקבל פיצוי מחוץ לבית משפט? - פורום רשלנות רפואית ברפואת שיניים

שאלה חדשה
  • דורין

נשלח ע"ידורין 11:03, 28 באפריל 2015

רופא השיניים שלי עקר לי שן שלא הייתה צריכה להיעקר יש לי חוות דעת מרופא אחר שבדק אותי אני שוקלת אם לתבוע את הרופא שיניים שלי שעקר את השן או לא. אני רוצה פיצוי ממנו אבל לא רוצה שזה ייגרר בבית משפט שנים ואני אבזבז על זה זמן וכסף. האם מגיע לי פיצוי מהרופא מבלי שזה יצטרך להגיע לתביעה ובית משפט והאם קיימת תקרה של סכום שהוא צריך לתת לי?

השב
  • 11:11, 28 באפריל 2015

שלום דורין.
    לפי התיאור שלך, ניתן לתבוע את הרופא שיניים על רשלנות בטיפול. כדי לקבל פיצוי שלא באמצעות תביעה משפטית צריך שגם רופא השיניים וחברת הביטוח שלו יסכימו דהיינו פשרה. אם הם לא יסכימו להגיע איתך לפשרה, לא תוכלי לקבל פיצויים אלא ע"י הגשת תביעה. אציין שגם לאחר הגשת תביעה כל הצדדים וגם ביהמ"ש מעדיפים לסיים את התיק בפשרה.
    לשאלתך השניה - אין "תעריף" לשן שנעקרה ואין סכום מתאים, הדבר צריך להיבחן בנתוני המקרה והנזק שנגרם.
    אציע שתפני לעו"ד המתתמחה בכך.

בהצלחה,

גיורא

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אלון קורן מידן

מנהל הפורום: עו"ד אלון קורן מידן

רופא שיניים משנת 1989. עסק בתחום שיקום הפה, רפואת שיניים משמרת וטיפולי שורש במסגרת מרפאות שיניים פרט
למידע נוסף

077-4243010 חיוג
הודעה

פורום רשלנות רפואית בתחום השיניים יעסוק במתן הכוון לתובעים ו/או לנפגעים בנזקי גוף כתוצאה מרשלנות רפואית בתחום.
מנהל הפורום יענה על שאלות בכל הנוגע לתחום וייעץ לשואלים לגבי כדאיות הגשת תביעה או לאו.
כידוע, תחום זה הינו בעל מספר התביעות הרב ביותר. אולם לא בכל מקרה כדאי להגיש תביעת רשלנות רפואית בתחום זה.
יש לבדוק כל מקרה לגופו החל מאיסוף הרשומה הרפואית הכוללת גם צילומים אבחנתיים לפני טיפול וצילומים אקטואליים, כל טפסי ההסכמה מדעת וכו'.