לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
יהודית מנטצל

האם אפשר להוסיף קומות לבניין אם לא כל הדיירים מסכימים ?

שלום רב, אני גרה בבניין משותף של 3 קומות, 9 דירות, כל אחת בבעלות פרטית. אחד הדיירים מהקומה העליונה מעוניין בהוספת עוד שתי קומות + מעלית לבניין, ומנסה לשכנע גם את הדיירים האחרים שזה יהיה לטובתם, ובטענה שדרוש לו רק רוב כלשהו למימוש כוונותיו, ושאין צורך בהסכמה כללית של כל הדיירים. ברוב הפורומים מדברים על "זכות של דייר (למשל מהקומה העליונה) לבנות על הגג", ובהקשר זה מוזכרים אחוזי בניה וכו', אך לדעתי זה לא אותו הדבר כמו שינוי הבניין עצמו לבניין בעל מספר קומות רב יותר, שינוי חזית הבניין, וכו'. אני אישית, כבעלת ודיירת של אחת הדירות, מתנגדת לכל שינוי במהות המבנה, לרבות כל השינויים הנ"ל ויש לי הרבה סיבות לכך, כולל סיבות רפואיות. האם יש מצב שאני לא אוכל להתנגד להוספת קומות לבניין , אפילו ללא קשר להסכמת או אי-הסכמת הדיירים האחרים ? הוספת קומות לבניין היא שינוי מהותי, האמור לשנות את אורח ורמת החיים של כולם, האם אפשר לכפות על בעל דירה כלשהו דבר כזה ? עד כמה שהבנתי, החוק כן מאפשר להביע התנגדות, אך לא ברור עד כמה התנגדות כזו תילקח בכלל בחשבון .... האם דרושה התערבות של בית משפט וכיצד צריך לפעול. זכור לי שלפני מספר שנים קיבלנו מכתב רשמי ונתבקשנו להביע הכסמה או אי הסכמה לכך ששכן מהרחוב המקביל לרחוב שלנו יוסיף מרפסת לדירתו ... דירה שאפילו לא רואים אותה מהבניין שלנו .............. האם ייתכן שהחוקים השתנו עד כדי כך שהיום מאפשרים למישהו לבנות קומות מעל הראש שלנו , מעל הבית שלנו, ללא הסכמתנו ? לדעתי, הדרך הנכונה של החוק צריכה להיות לבקש הסכמה מראש ומכל בעלי הדירות, לפני מתן אישור בניה כלשהו, במקום לאפשר (כביכול ... ) רק להביע התנגדות ................... עד כמה שאני מבינה, על פי החוק כל בעלי הדירות הם שווי זכויות לכן, אי אפשר לכפות על דייר אחד את הרצון של האחרים. מי שרכש דירה בבניין ידע בדיוק את כל התכונות של הבניין, ובמידה וזה לא מתאים לו, הוא רשאי לעבור לדירה אחרת, אך אסור שהחוק יאפשר לאף אחד מהדיירים לפעול בבניין על פי רצונו ובניגוד לרצון דייר אחר כלשהו. אודה לכם מאוד מראש באם תוכלו להציע לי כיצד לפעול בהקדם, על מנת למנוע כל שינוי בבניין עוד בטרם עת.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום בתים משותפים