לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
ליה

תשלום עבור פתיחת סתימה בבור ביוב בבניין משותף

שלום רב, אני מתגוררת בקומה ראשונה (לא קרקע) בדירה בבעלותי, בבניין בן 6 קומות. ביום שבת בבוקר הייתה סתימה בביוב וכל חדר האמבט והשירותים שלי הוצפו במי ביוב (כולל צואה), המים הגיעו על לסלון ולחדר השינה הסמוך. האינסטלטור הקבוע שלנו (ושל הבניין) לא היה זמין מכיוון שהוא שומר שבת, הזמנו אינסטלטור שמצאנו בלוח מודעות. הוא בדק את העניין ומצא שהבעיה אינה בדירתי אלא בבור הביוב של כל הבניין, הצינור נסתם לחלוטין בעקבות הצטברות של פסולת ושורשים. בשלב הזה עירבתי את ועד הבית מכיוון שהבעיה אינה בדירתי. ועד הבית לא הסכימה להשתתף בהוצאה כי לדבריה האינסטלטור צעיר מידי והיא לא מכירה אותו ושיש אינסטלטור קבוע בבניין שהיא סומכת עליו. אבל, אינסטלטור זה הוא שומר שבת, היא ניסתה להשיג אותו טלפונית אך לא היה מענה. הצעתה לפתרון הייתה שאני אחכה עד שבת בערב או עד יום ראשון כדי שתוכל להזמין את האינסטלטור ולתקן את הבעיה. בזבזתי 3 שעות בבוקר בניקיון חדר האמבט וביקשתי משכני בקומות העליונות (מאלה שהואילו בטובם לפתוח לי את הדלת) שלא ישתמשו בשירותים עד שהאינסטלטור יבוא, אך מי הביוב עדיין זרמו ועלו על גדותיהם אצלי בחדר האמבט. הועד הציעה לי לבקש משכני לא להשתמש באמבטיה ובשירותים עד שבת בערב או עד יום ראשון, אמרתי לה שכבר ביקשתי זאת ואין לי דרך לשלוט בהם ושאנשים יעשו מה שהם רוצים כל עוד הם לא נפגעים מזה, על זה ענתה לי "בוודאי שלא ישתמשו איזו שאלה". בעקבות כך לא הייתה לי ברירה אלא לשלם לאינסטלטור שהזמנתי מכיסי כדי שיפתח הסתימה בבור הביוב המשותף שכן לא יכולתי לבלות 24 שעות בניקיון של צואה של אנשים אחרים מדירתי. ידוע לי שאחריות התשלום במקרה כזה נופלת על כל דיירי הבניין ושזה מתפקיד הוועד לגבות את הכספים. השאלה שלי היא איך אוכל להוכיח לוועד שזה מתפקידה לשלם לאינסטלטור? מה קורה כאשר תקלות כאלו קורות ביום שבת? אילו פעולות עלי לעשות על מנת שהוועד יחזיר לי את כספי בחזרה? הוועד טוענת שבגלל שלא רציתי לחכות עד צאת השבת או עד ראשון בבוקר, עלי לשאת בכל העלות הכספית מכיוון שזו הייתה החלטה שלי להזמין את האינסטלטור שהזמנתי ולא רציתי לחכות לאינסטלטור הקבוע שהיא מכירה. נ.ב. שמרתי את הקבלה על התשלום (קבלת מס), וצילמתי תמונות של הסתימה בבור הביוב. תודה רבה על המענה!

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום בתים משותפים