חלוקת הוצאות התחזוקה ושיפוץ הרכוש המשותף - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
  • יוסי

    נשלח ע"ייוסי 16:24, 26 באפריל 2013

    שלום , בצו רישום הבית המשותף בו אני גר (הצו - בפנקס הבתים המשותפים שהוצא ע"י המפקחת על רישום המקרקעין) נרשמה החלוקה של כל דייר ברכוש המשותף . האם הוצאות התחזוקה ושיפוץ הרכוש המשותף צריכות להתחלק ע"פ חלוקה זו ? תודה

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

    דניאל רותם,מנהל הפורום

    18:22, 26 באפריל 2013

    שלום יוסי,

    סעיף 58 של חוק המקרקעין קובע את חובת הנשיאה בהוצאות של בעלי הדירות בבית המשותף.
    להלן נוסח סעיף 58:-
    "
    58. (א) בעל דירה חייב להשתתף בהוצאות הדרושות
    להחזקתו התקינה ולניהולו של הרכוש
    המשותף ולהבטחת השירותים המחוייבים על
    פי דין או המקובלים על פי הנוהג, לפי
    יחס שטח רצפת דירתו אל שטח הרצפה של כל
    הדירות שבבית המשותף, זולת אם נקבע
    בתקנון שיעור השתתפות אחר. לענין
    זה, "החזקה תקינה" – שמירה על מצבו של
    הרכוש המשותף כפי שהיה בעת גמר הבניה,
    לרבות שיפורים שבוצעו בו לאחר מכן
    בהסכמת בעלי הדירות."

    הוראת החוק היא ברורה ואני משוכנע כי אין צורך בפרשנות. אם בכל זאת תזדקק למידע נוסף או הבהרות, אל תהסס לפנות אלי.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מגשר ונוטריון, מנהל משרד עורכי דין משנת 1973. בעבר כיהן כחבר ויו"ר ועדת הכלכלה והביטוח של לשכת עורכי
למידע נוסף

053-9375126 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף