שינוי תקנון מוסכם שנרשם ע"י הקבלן - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
  • רוני

    נשלח ע"ירוני 11:56, 27 באפריל 2014

    קיים אצלינו בבנין תקנון מוסכם שנרשם בזמנו ע"י הקבלן. באחד הסעיפים רשום "מוסכם בזאת כי כל ההוצאות כאמור בסעיף 58 לחוק יתחלקו בין כל בעלי חלקות המשנה בחלוקה שווה ביניהם" אנחנו 6 דירות מתוך 7 מעוניינים למחוק את הסעיף הזה כי לדירה 7 שטח כפול וגם חלק מהגג. אנחנו רוצים שבעל דירה 7 ישא בהוצאות לפי ס´ 58 ביחס ישר לשטח רכושו. שאלתנו: האם רוב של 66% מספיק לשינוי כזה? האם זה נקרא שינוי זכויות של בעל הדירה? תודה

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

    עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

    13:34, 27 באפריל 2014

    שלום,
    אתם רשאים להחליט על שינוי התקנון ברוב של בעלי הדירות ששני שלישים של הרכוש המשותף צמודים לדירותיהם ולהחליט כי הוצאות החזקת הרכוש המשותף ניהולו יחולו על בעלי הדירות לפי יחס שטח רצפת דירתו אל שטח הרצפות של כל הדירות בבית המשותף. להלן הוראת סעיף 62 של חוק המקרקעין.
    " תקנון מוסכם
    62. (א) בעלי הדירות רשאים לערוך תקנון ולשנות את הוראותיו ברוב של בעלי הדירות ששני שלישים של הרכוש המשותף צמודים לדירותיהם, אולם אין לקבוע או לשנות בתקנון זכויות של בעלי דירות או להטיל עליהם חובות או תשלומים מסוג או בשיעור שלא פורשו בחוק זה אלא בהסכמתם, ואין לקבוע הצמדה של חלק מסויים מהרכוש המשותף לדירה פלונית אלא בהסכמת כל בעלי הדירות.
    (תיקון מס' 14) תשנ"ב-1992"

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מגשר ונוטריון, מנהל משרד עורכי דין משנת 1973. בעבר כיהן כחבר ויו"ר ועדת הכלכלה והביטוח של לשכת עורכי
למידע נוסף

053-9375126 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף