דמי ועד הבית דייר מוגן - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
  • אריאל

    נשלח ע"יאריאל 00:25, 4 במאי 2014

    אימי דיירת מוגנת כבר הרבה שנים בעל הבית דורש ממנה להשתתף שהוצאות וועד הבית (בעיקר ניקוי חדר המדרגות של הבית) לפי יחס מספר החדרים בדירתה מול כלל החדרים בבניין (יוצא כ 15%) אני שמעתי שיש איזה סכום קבוע לחודש , פר חדר, שעל דייר מוגן לשלם (סכום שנקבע בחוק...תקנות...) האם אכן יש סכום קבוע ? מה הוא? או שבעל הבית צודק ופשוט חלק יחסי..?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

    עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

    09:51, 5 במאי 2014

    שלום אריאל,

    דייר מוגן עפ"י חוק הגנת הדייר חייב לשלם לבעל הדירה תשלום עבור שירותים בהתאם הוראות תקנות הגנת הדייר ( תשלום בעד שירותים) תשל"ג- 1973. להלן הוראות התקנות:-

    תקנות הגנת הדייר (תשלום בעד שירותים), תשל"ג-1973*

    בתוקף סמכותי לפי סעיפים 63(ג) ו-160(א) לחוק הגנת הדייר [נוסח משולב], תשל"ב-1972, אני מתקין תקנות אלה:

    הגדרות

    1. בתקנות אלה -

    "חדר" ו-"חצי חדר", לענין דירות - כמשמעותם בסעיף 41 לחוק;

    "שטח", לגבי בתי עסק - למעט חדרי שירות.

    מושכר מעורב

    2. במושכר שהוא בחלקו דירה ובחלקו בית עסק, יחול התשלום לפי תקנות אלה על כל חלק כדינו.

    תשלום בעד שירותים

    3. הדייר ישלם לבעל הבית תשלום בעד שירותים כאמור בסעיף 63(א) לחוק בשיעור הקבוע בתוספת.

    מועד התשלומים

    4. תשלומים לפי תקנה 3 יבוצעו במועדים שבהם משתלמים דמי השכירות זולת אם הסכימו בעל הבית והדייר על דרך אחרת.

    תחילה

    5. תחילתן של תקנות אלה ביום ט"ו בסיון תשל"ג (15 ביוני 1973).

    תגובה
  • 11:26, 23 בספטמבר 2016

    שלום וברכה
    קבוצת דיירים בבנין שכל הדיירים הם דיירים מוגנים (דמ''פ) שרכשנו את הזכויות מהקדש, כעת בעלי הבית הקדש החליטו שהם מבקשים לנהל את עניני ועד הבית ולגבות סכום מסויים מכל הדיירים שאלותינו.
    1. האם זו בסמכותם
    2. האם הם יכולים לקבוע כל סכום שהם רוצים לגבות מהדיירים באופן שרירותי (לדעת הדיירים אפשר למצוא עובדי ניקיון יותר בזול)
    3. מי קובע וכמה פעמים בשבוע לנקות את הבניין ובאיזה רמת ניקיון ומה הדרישות לנקיון מעובדי הנקיון.
    4. האם התשלום החודשי נגזר לפי שטחי ריצפת הדיורים כפי שהחוק קובע בדירות חופשית. ומה אמות המידה לקביעת הסכום
    5. האם במקרה זה בעל הבית יכול להחליט מה הוא מתחזק ומה לא ,למשל את תחוזקת המעליות הוא מותיר לטיפולם הישיר של הדיירים.
    אשמח לקבל תגובה בלוי אסמכתאות חוקיות, אשמח לדעת האם ישנו גוף כדוגמאת האגודה לתרבות הדיור שיכולה לרכז עבורינו את הטיפול מול בעלי הבית
    אבקש אישור לקבלת מייל זה
    בתודה ובברכה

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מגשר ונוטריון, מנהל משרד עורכי דין משנת 1973. בעבר כיהן כחבר ויו"ר ועדת הכלכלה והביטוח של לשכת עורכי
למידע נוסף

053-9375126 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף