שוקל הליך משפטי בקשר ליחסי שוכר-משכיר בבית משותף... - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
  • שוכר ישראל

נשלח ע"ישוכר ישראל 23:43, 18 ביולי 2014

אני שוכר דירה בבניין בתל-אביב, ומאז שנכנסתי - בעלי הדירה שלי מסרבים לתקן ליקויים בדירה עצמה ומחוץ לה (חדר מדרגות, מבואה) - כולל ליקויי בטיחות חשמל, סדקים עמוקים בקירות ועוד. הבקשות שלי כתובות וממוסמכות וכו'. ניסיתי שוב ושוב לדבר על ליבם - ללא הועיל. הם גם יסרבו להאריך את חוזה השכירות שלי בשל כך, למרות שמעולם לא פספסתי תשלום או עשיתי משהו ללא תיאום. גם דיירים אחרים רוטנים אבל אף אחד לא עושה מעשה. אני שוקל לנקוט בהליך משפטי נגדם - אבל אני לא בקיא בתחום המשפטי הזה, ואם לא די בכך - אני לא מוצא תקדימים רלבנטיים ב'נבו'. למעשה נראה שאין כמעט פסיקה תקדימית בתחום הזה. עו"ד רותם, או באי הפורום המכובדים - האם תוכלו להפנות אותי לפסיקה בנושא? או לחילופין, להפנות אותי לעורכי-דין אשר מייצגים בהליכים מעין זה?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

11:03, 22 ביולי 2014

שלום,
    אני מייעץ לך לפנות לעו"ד המתמחה בדיני חוזים ומקרקעין. יש אלפי עו"ד המתמחים בתחומים אלו. אני ממליץ כי תביא איתך לפגישה עם עוה"ד את חוזה השכירות ואת כל המסמכים הרלבנטיים שברשותך. בעלי הדירה חייב לתקן כל מפגע או ליקוי בדירה המפריע לשימוש סביר בדירה ושלא היה קיים או שלא ניתן היה להבחין בו בעת ששכרת את הדירה ובלבד שהליקוי לא נגרם ע"י מעשה או מחדל שלך. אם בחוזה השכירות לא ניתנה לך אופציה להארכת השכירות, איני מאמין כי תוכל לאכוף את בעלי הדירה להשכיר אותה לתקופה נוספת לאחר תום תקופת השכירות הנוכחית.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מגשר ונוטריון, מנהל משרד עורכי דין משנת 1973. בעבר כיהן כחבר ויו"ר ועדת הכלכלה והביטוח של לשכת עורכי
למידע נוסף

053-9375126 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף