השתתפות בשיפוץ מעלית - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
  • עירית הימל

    נשלח ע"יעירית הימל 21:21, 2 בדצמבר 2014

    אני בעלת דירה בקומת הקרקע בבית משותף שניבנה ללא מעלית. דיירי הבניין הקימו מעלית. דיירי קומת הקרקע לא השתתפו בהקמת המעלית אך לא התנגדו להקמתה. כעת יש צורך בשיפוצה של המעלית ובגבייה מיוחדת לשם כך. האם דיירי קומת הקרקע מחוייבים בתשלום זה?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

    עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

    19:54, 8 בדצמבר 2014

    שלום עירית,
    סעיף 59ו' של חוק המקרקעין קובע כי גם בעלי דירות הקרקע יהיו חייבים להשתתף בהוצאות החזקתה והפעלתה של המעלית;

    התשלומים שבהם יישאו בעלי הדירות יהיו בהתאם ליחס שבין שטח רצפת כל דירה לבין שטח הרצפה של כל הדירות שבעליהן נושאים באותם התשלומים.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מגשר ונוטריון, מנהל משרד עורכי דין משנת 1973. בעבר כיהן כחבר ויו"ר ועדת הכלכלה והביטוח של לשכת עורכי
למידע נוסף

053-9375126 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף