דרישת השתתפות בהוצאות שיפוץ ותוספת בנייה - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
  • אלכס

נשלח ע"יאלכס 09:30, 7 בדצמבר 2014

אני גר בבנין משותף של 4 קומות עם שתי דירות בכל קומה. בצד הדירה שלי יש תוספת בניה להגדלת הדירה לכל דידה בכל 4 קומות. ממולי יש תוספת בניה להגדלת הדידה רק ב-3 הקומות הראשונות(כלומר, בקומה 4 מולי אין תוספת בניה). לכן הגג של תוספת הבניה מולי הוא בקומה 3. הועד תיקן את הגג הזה של תוספת הבניה בקומה 3 ע"י התקנת פח לאורך התפר בין הבנין המקורי לבין תוספת הבניה. התשלום עבור השיפוץ נגבה גם מהדירות שממול(ששם הגג של תוספת הבניה נמצא בקומה 4). האם זה חוקי לקחת ממני את התשלום במקרה כזה כאשר הדירה שלי בקומה 4 ממול התיקון של הגג של תוספת הבניה בקומה 3? האם זה חוקי לקחת תשלום מכל דירה(בקומות 1-4) שממול לדירות שעל הגג של תוספת הבניה שלהם(בקומה 3) התבצע התיקון?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

19:34, 8 בדצמבר 2014

שלום אלכס,
    לצערי, לא אוכל לתת לך תשובה מוסמכת ואחראית בלי לעיין תחילה במסמכי הרישום של הבית המשותף וכן בהסכם שערכתם בעת שהחלטתם להרחיב את דירותיכם. כללית, אם הגג שתוקן הוא חלק של הרכוש המשותף כל בעלי הדירות חייבים להשתתף בהוצאות תיקונו לפי חלקם היחסי ברכוש המשותף.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מגשר ונוטריון, מנהל משרד עורכי דין משנת 1973. בעבר כיהן כחבר ויו"ר ועדת הכלכלה והביטוח של לשכת עורכי
למידע נוסף

053-9375126 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף