ביטוח על רמפה/גשר לנכה - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
  • bafi

    נשלח ע"יbafi 10:47, 5 במרץ 2015

    לפני כשנה בניתי באישור העיריה רמפה/גשר לנכה מהכניסה לדירתי עד למדרכה. שאלותי 1. האם זה שטח פרטי או משותף 2. אחד השכנים הכריח אותי לבנות שני שערים קטנים כדי שילדיו יוכלו לעבור דרך הגשר דווקא (יש להם אופציה מהכניסה לשער הראשי בבטחה ובקלות הוא מתעקש שהם יעברו דרך הגשר. שאלתי השניה מי צריך לבטח את הגשרון אם חלילה קורה להם משהו? חוץ מהם רק אני עוברת בגשרון , האם אין כאן אחריות תורמת????? תודה ויום מקסים

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

    עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

    19:06, 8 במרץ 2015

    שלום באפי,
    אני מניח כי בנית את הרמפה עקב נכות של אחד מהדיירים בדירתך. הרמפה נבנתה על רכוש משותף והיא איננה רכוש פרטי שלך או של דירתך. החוק קובע ( סעיף 59ג של חוק המקרקעין כי כאשר הדייר הנכה יעזוב את הדירה, תחול על בעלי הדירה חובה להזיר את המצב לקדמותו אם ועד הבית ידרוש זאת בתוך 90 יום מיום סיום הצורך ברמפה. לא ברור לי מהם הסיכונים שיוצר הגשרון מעבר למעבר בכל חלק אחר של הרכוש המשותף. אם אין סיכונים מיוחדים הכרוכים במעבר דרך הגשרון די בביטוח שעשה או יעשה ועד הבית לכלל הרכוש המשותף.

    תגובה
  • 03:51, 9 במרץ 2015

    תודה על תשובתך זהו שהוועד כלל לא מתפקד בטח לא יעשה ביטוח תודה

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מגשר ונוטריון, מנהל משרד עורכי דין משנת 1973. בעבר כיהן כחבר ויו"ר ועדת הכלכלה והביטוח של לשכת עורכי
למידע נוסף

053-9375126 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף