לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
יזם

אחוזים תמורת יעוץ משפטי

שלום רב, אני יזם שלו חברת סטארט-אפ בתחילת דרכה. עד עכשיו הספקנו לכתוב POC של המוצר ולהריץ אותו בהצלחה ואנחנו בתהליך מתקדם עם לקוח. את כל השירותים המשפטיים קיבלנו ממשרד עו"ד שחברנו אליו בתחילת הדרך והם כללו: 1. הסכם מייסדים 2. פתיחת חשבון בנק 3. פתיחת חברה 4. הסכם לביצוע פיילוט 5. ומספר פגישות ייעוץ עד כה לא שילמנו למשרד כלל בגלל קשרים חבריים עם אחד השותפים, אך כעת החלטנו שחייבים לדרוש שיהיה נוהל עבודה תקין ושהכל יעשה תחת חוזה מסודר. המשרד נתן לנו הצעה להמשך שרותיו עבור 5% ממניות החברה (עשיית חוזים מול לקוחות נוספים ויעוץ אבל לא כולל אירועים משמעותיים כמו הנפקות וכ"ו) + 5% נוספים עבור גיוס של הסכום אותו הצבנו למטרה בSEED כאשר בתוך זה 5% יהיו לא מדוללים. ממה שראיתי פה בפורום, עבור גיוס מקובל לתת 5% מערך הגיוס במזומן + מניות בערך של 5% מההשקעה וכתבת שלפעמים חלק מהמניות לא מדולל. אם אני מבין נכון בחלק זה של ההצעה אנחנו מקבלים את מחיר המקסימום המקובל, האם זה נכון? כמה מקובל זה לתת מניות ללא דילול ואם מדובר בדילול חלקי עד איזה סכום השקעה מקובל לאפשר אי דילול? לגבי השירותים המשפטיים שניתנו עד כה ועשויים להינתן בהמשך כמה מקובל לתת? תודה מראש.

מאיר פוקס

ל"יזם" שלום, לצערי לא אוכל לחוות דעת בנושאים ששאלת שכן יהיה בכך התערבות לא ראויה מצידי במו"מ בנוגע לשכר טרחה, שביניכם לבין משרד עורכי דין אחר. אני מאחל לכם הצלחה בהמשך דרככם. מאיר

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום סטארט אפ